Dead Rising 4

VERDIKT: Bezduchý zabugovaný otevřený svět, na který zapomenete okamžitě, jakmile odložíte ovladač.

Ořezání příštího Dead Rising z New Yorku?

Kvůli propuštění třetiny studia.

Jako vždy dobře informované Kotaku zaslechlo, že Capcom propustil třetinu zaměstnanců svého studia ve Vancouveru, dříve známého pod názvem Blue Point Games, které se už mnoho let stará o zombie sérii Dead Rising (Alza.cz).

O čem jsou Capcom Heroes do Dead Rising 4?

Provázání s jinými sériemi.

Že Capcom neúspěšný Dead Rising 4 (Alza.cz) i kvůli PS4 portu neodepsal, víme z chystaných vylepšení v reakci na ohlasy fanoušků. Nyní předvedl nový režim Capcom Heroes, který bude k mání pro všechny od prosince.

Dead Rising 4 vyslyší prosby fanoušků

Aby to nebyl nejhorší díl.

Už když Dead Rising 4 (Alza.cz loni před Vánocemi vyšel, objevila se videa, která dokazovala, jak je v mnoha ohledech horší a méně propracovaný či zjednodušený než předešlé díly. V naší tehdejší recenzi dokonce padla nepříliš částá ikona "Ruce pryč".

Dead Rising 4 konečně míří na PS4

Definitivní edice se vším.

Zombie akce, která se na Xbox One a PC z vícero důvodů příliš neprodávala a zklamala Capcom, konečně oblaží také majitele PlayStation 4. Skončí totiž časová exkluzivita Microsoftu, podobně jako u Tomb Raidera.

Dead Rising 4 těžce selhal. Proč?

Výsledky Capcomu i o RE7.

Kdepak, tohle Capcomu neklaplo. Doufat, že hra prorazí díky opětovné spolupráci s Microsoftem (jako u exkluzivní jedničky) a exkluzivitě pro Windows 10 a Xbox One (časová exkluzivita) se ukázalo být úplně mimo mísu, časy se holt mění. A je to důrazné varování pro ostatní výrobce, aby na PS4 nezapomínali.

Z Franka se v DLC stane žíznivý zombík

Dead Rising 4 se rozrůstá.

Dosud je porcoval, teď se stane jedním z nich. Čtvrtého dubna vyjde další DLC pro Dead Rising 4 na PC a X1 nazvané Frank Rising. Dáte za něj 10 dolarů nebo ho dostanete v rámci Season Passu, viz Alza.cz.

Že lidé nejsou z nejnovějšího dílu zombie řezničiny úplně na větvi, dokazovalo nedávné videosrovnání s předchůdcem o menší propracovanosti, případně negativní recenze.

Do Dead Rising 4 (koupit na Alza.cz) přibývají zdarma dva nové stupně obtížnosti a balíček kostýmů Street Fighter, ale také opravu několika chyb. Tvůrci se také rozhodli do světa Dead Rising 4 při této příležitosti přilákat nové hráče, takže nabízí časově omezenou zkušební verzi na 60 minut.

Jak série Dead Rising ztratila šarm ve videosrovnání

Promakanější je 10 let starý díl?!?

Člověk by si pomyslel, že mnohem propracovanější bude čtvrtý díl než jednička, zvlášť když ta je stará už deset let (!) a běží na předešlé generaci hardwaru (X360). Ale opak je bohužel pravdou, dokazuje fanouškovské videosrovnání Dead Rising 1 z 2006 a Dead Rising 4 z 2016 (Alza.cz):

RECENZE Dead Rising 4

Ruce PryčRECENZE Dead Rising 4

Bohapustý masakr.

Začínat metaforou s jídlem není nikdy dobrý nápad, ale... pakliže prvnímu Dead Rising bylo nutné přijít na chuť, Dead Rising 4 je spíš takový popcorn. To znamená, že nemá nic moc příchuť ani výživný obsah, ale pokud do sebe budete bagrovat plné hrsti, dost možná se vám podaří udržet iluzi toho, že jste se pořádně najedli. Nejnovější díl nákupní horečky, ze které se vyklubala horečka vraždící, připomíná kvůli hloupému a nezajímavému přístupu spíš okamžiky, kdy odpočítáváte minuty, než k vám přijde popravčí, ale přeci jen se tu můžete do něčeho zakousnout a kupodivu občas může být až otravně těžké přestat.

Dead Rising 4

Výrobce: Capcom

Číst více...

VideoFrank West je vážně cool chlapík

Ujišťuje deníček Dead Rising 4.

OK, akcie Dead Rising 4 sice trochu poklesly po potvrzení, že i ostatní platformy dostanou předešlé díly v zářijových remasterech (obrázky). Avšak pořád platí, že pouze na X1 a PC najdete začátkem prosince to nejlepší, co tahle zombie řezničina nabízí:

Microsoft to při oznámení na pondělní E3 konferenci nijak neakcentoval, patrně aby nevyvolal podobnou mediální štvanici a nenávist jako u Rise of the Tomb Raider. Nicméně tahle zombie série vznikla kdysi jen díky němu, když zafinancoval její první díl pro X360, takže to je trochu jiná situace než u Lary.

Pamatujete, jak v prvním dílu Dead Rising na Xbox 360 dost stresovalo, že vám při prolézání obřího obchoďáku plného zombíků pořád běželo odpočítávání času, do kdy musíte splnit mise, než pro vás za tři dny přiletí helikoptéra? Nebo že vám vypršel čas těsně před dokončením, což naštvalo? To už v nově oznámené čtyřce nebude, protože tvůrci prý chtějí, abyste měli klid na prozkoumání každého obchodu. Abyste se pustili do vedlejších misí a abyste zombíky skutečně zabíjeli, ne jen před nimi utíkali. V co-opu pro čtyři hráče ovšem časový limit bude.

Dead Rising 4 už oficiálně, trailer

Dead Rising 4 už oficiálně, trailer

Jak to je s exkluzivitou?

UPDATE - Za doprovodu Jingle Bells potvrdil Microsoft zombie řezničinu Dead Rising 4 pro Xbox One a Windows 10. Níže oznamovací trailer - hra Capcomu vyjde někdy o Vánocích 2016, patrně v listopadu. Zajímavé je, že se nikde na konferenci neuvádělo nic o exkluzivitě, jak pravila šeptanda, není tedy vyloučena PS4 konverze někdy časem jako u Rise of the Tomb Raider.

Později se ovšem objevil obal DR4, který už (konzolovou) exkluzivitu X1 zmiňuje:

Původní zpráva z víkendu - Starší uniklé obrázky z minulých dnů, kdy se mluvilo o jakémsi rebootu jedničky v podobném prostředí obchoďáku a okolí, jen za vánočního období a nově na Unreal Engine 4:

Číst více...