Halo Wars 2

Trochu bokem hlavního dění zůstal datadisk pro zimní sci-fi RTS od Creative Assembly, který potvrzuje, že ji Microsoft neodepsal a že pro fandy série připravil aspoň něco, když ne další velkou FPS Halo.

Xbox One je asi konzolí z jiné planety

A nej důkaz pro "Play Anywhere".

Pravda, není to úplně originální, když to samé spáchali už před pěti lety EA Czech s Mass Effect 3 a později třeba sonda z Destiny. Když ale někdo udělá něco navíc, než jen rozeslání tiskové zprávy médiím, je potřeba to ocenit.

Nahrávka 40 minut Halo Wars 2

Tutoriál a úvodní mise.

Krabicová verze v USA byla zrušena, ale nás se to naštěstí netýká a původní plány Microsoftu i THQ Nordic zde nadále platí. Eurogamer tedy využil příležitosti a natočil z Halo Wars 2 (Alza.cz) dvojici úvodních misí v délce několika desítek minut, abyste věděli, co se v pátek odemkne:

Pražská akce k vydání Halo Wars 2

S Jirkou Králem v Kotvě.

Domácí pobočka Microsoftu pořádá k příležitosti brzkého vydání této hry speciální akci, které u nás pořád nebývají zvykem.

Startovní trailer na Halo Wars 2, vydání je skoro tady

Microsoft vydal poslední, startovní trailer na realtime strategii Halo Wars 2.

Ve hře budete vést armádu Spartanů a dalších jednotek jako Wathogů, Škorpionů a dalších nových jednotek do bitev proti děsivému novému nepříteli.

Nebude chybět kampaň, multiplayer a nový Blitz mód.

Číst více...

Dobré ráno s Eurogamerem - čtvrtek, 19. ledna

Indie horor Little Nightmare má datum vydání, slevy na Xbox Live nebo kompletně hotové Halo Wars 2.

"Dobré ráno s Eurogamerem" vychází ve všední dny obvykle v 6:15 či v 9:15 a stručně shrnuje poslední aktuality z videoherního světa, abyste měli co číst cestou do školy, zaměstnání nebo doma u snídaně. Doporučujeme vám také přihlásit se k odběru pravidelného emailového newsletteru.

Oficiální čeština pro Halo Wars 2 PC?

Zatím nepotvrzena, ale...

Kdo by to byl býval před pár lety řekl, že "nové Halo" dost možná bude uvedeno na náš trh v oficiální textové lokalizaci, když jim jinak pšenka předtím na Xbox One vůbec nekvetla?

MP betu mohli nedočkavci ochutnat už vloni v létě, ale 343 Industries a Creative Assembly se rozhodli, že poskytnou ještě jednu šanci pro bezplatné otestování hry před vydáním.

Halo Wars 2 PC kupodivu hned i krabicově

Partnerství pokračuje.

To, co (snad?) zafungovalo u re-edicí Quantum Break a Ori and the Blind Forest, bude zopakováno u brzké sci-fi real-time strategie od mistrů žánru z Creative Assembly a to hned od začátku.

Demo chystané sci-fi RTS původně prezentované za zavřenými dveřmi nám přinesl jeden YouTuber: jedná se o čtvrthodinu z kampaně, samozřejmě nedokončená verze, vzhledem k vypuštění Halo Wars 2 pro PC a X1 naž v zimě (Alza.cz).

Video o příběhu Halo Wars 2

Seznámení se zlosynem.

Na Comic-Conu bylo zveřejněno nové video o zákulisí příběhu únorové sci-fi RTS Halo Wars 2 (Alza.cz) od Creative Assembly. Dozvíte se v něm o hlavním zlosynovi jménem Atriox, který hravě zneškodní trojici Spartanů. Ti právě přistáli na výzkumné stanici UNSC a potkali tam jedinou přeživší Isabelle, která má o válce trochu naivní představy. Ukázání toho, jak je zlosyn silný, je prý pro příběh velmi důležité, abyste se ho opravdu báli. Renderovaný filmeček má na svědomí vyhlášené studio Blur.

E3 DOJMY z Halo Wars 2

Vyzkoušeli jsme betu sci-fi RTS.

Jednou z nejoblíbenějších věcí na herních strategiích je jejich šíře, kterou podtrhuje pár věcí jako třeba spárování The Creative Assembly (tvůrce Total War) a Ensemble, nyní zavřených tvůrců původních Halo Wars. Bitvy v reálném čase v Total War stojí a padají na okázalých střetech armád v hlemýždím tempu, které podléhají vlivu děsivé směsice terénních podmínek a morálky. Halo Wars jde na věc zcela jinak a inspiruje se spíš u série Age of Empires od Ensemble: je to dynamická a abstraktní hra, která dovedně vyvažuje bitvy a správu základny a více méně postrádá zapeklité proměnné jako třeba psychologii jednotek. Co se stane, když jeden vývojář převezme projekt tam, kde ten druhý skončil? Beta na Xbox One nám poskytla odpověď: zatím nic moc světoborného.

VideoOdklad Halo Wars 2 na únor

+ E3 filmeček, remake jedničky.

Creative Assembly asi kvůli Total War: Warhammer nestíhají, takže nestihnou dodělat Halo Wars 2 včas a namísto původně plánovaného podzimu vydají tuto sci-fi real-time strategii až 21. února. Nový renderovaný E3 filmeček z tohoto známého univerza: