Resident Evil 2 (remake)

Spotlight

Resident Evil 2 se prodává výborně

Dokonce lépe než Monster Hunter World.

Že to bude hit, to bylo jasné dlouho dopředu z ohlasů novinářů, z počtu hráčů dema, ze zásadního upgradu grafiky či ze šikovného načasování na hluché období. Otázkou však bylo pouze to, jak velký hit se z modernizovaného Resident Evil 2 (Alza.cz) vyklube.

Plány s rozšiřováním Resident Evil 2 zdarma

The Ghost Survivors a další.

Už zbývá jen pár dnů, než se na pultech 25. ledna objeví mimořádně slibný Resident Evil 2 (Alza.cz). Abyste o jeho koupi nepochybovali, v čemž utvrzují i první časopisové recenze s vysokým hodnocením, vytasil se nyní Capcom ve streamu s oznámením ohledně přídavného obsahu a bonusů.

Představení Hunk a Tofu z Resident Evil 2

V traileru po dohrání dema.

Tohle měli správně vidět jen ti, kteří dnešní demo dohrají do konce, a také se to mělo stát až o něco později. Nicméně na Novém Zélandu mají pátek o něco dříve a nemohlo to ujít natočení, resp. pozornosti.

Nové informace o Resident Evil 2

Z preview v Anglii.

Když si novináři zahráli preview verzi na srpnovém Gamescomu, prohlásili, že na hře nedokázali najít žádný nedostatek. A teď, po absolvování hodiny z kampaně za Leona a dvou hodin s Claire, mají stále stejný názor.

Příběhové trailery Resident Evil 2 a Devil May Cry 5

Když jste předním japonským výrobcem her a ve vaší domovině se koná zásadní veletrh Tokyo Game Show, bylo by divné, pokud byste při této příležitosti nepřichystali nové matroše ke dvěma velkým hrám chystaným na přespříští čtvrtletí, ne?

A tak se dnes Capcom vytasil s příběhovým trailerem k lednovému remaku Resident Evil 2 (Alza.cz) i s dalším pohledem na březnový Devil May Cry 5.

"Žánr definující mistrovské dílo na poli videoher - Resident Evil 2 - se vrací v kompletně přepracovaném vydání a přináší mnohem hlubší a intenzivnější herní zážitek. Hra Resident Evil 2, která běží na grafickém enginu společnosti Capcom (RE Engine) představuje svěží návrat klasické hororové survival ságy s neuvěřitelně realistickou grafikou, působivým audio doprovodem, novou kamerou s pohledem „přes rameno" a modernizovaným ovládáním, a to včetně herních módů představených v původní hře."

Číst více...

Americká sběratelka Resident Evil 2 remaku

+ nový vzhled Claire; bez VR.

Sice to jsou zatím detaily jen pro USA, leč příští měsíc bychom se měli dozvědět informace o její verzi pro Evropu, která - POZOR - má být odlišná (stejně jako u minulých dílů série), což potvrdil komunitní manažer.

HW nároky Resident Evil 2 remaku

+ srovnání s těmi původními.

Pro zajímavost: originálu v roce 1999 stačilo 166 MHz Pentium s 24 MB RAM a preferoval některý z grafických akcelerátorů, buď Voodoo 2 či RIVA.

Resident Evil 2 remake představen

V pohybu i staticky + termín.

Capcom to rozdělil spravedlivě: Devil May Cry 5 k Microsoftu a remaster Resident Evil 2 u Sony. Kupodivu bez slova remake v názvu - asi proto, že se uvádí, že byl přestavěn od základů.

Fanstránka RelyOnHorror patří mezi uznávané zdroje informací o hrách z tohoto žánru a nyní přinesla vlastní zjištění, co čekat od stále jen spekulovaného remasteru Resident Evil 2 neboli REmake 2 (Alza.cz).

Japonští hráči zažívají zklamání. Teď už tam mají večer a příležitost oznámit remaster Resident Evil 2 (Alza.cz) k jeho 20. výročí byla Capcomem propásnuta - pokud tedy nečeká, než se probudí všichni v Americe. Přitom ještě v pátek to působilo tak nadějně...

Stolní hra podle Resident Evil 2

Uspěla na Kickstarteru.

Remake druhého dílu série tu asi hned tak nebude, zato se můžete těšit na něco zajímavějšího. V kampani na Kickstarteru uspěla stolní hra Resident Evil 2.