If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Aktualizované demo Resident Evil 2 bez omezení a šance na Dino Crisis

A s malou ukázkou trojky.

Jedna z nejpopulárnějších a nejprodávanějších her uplynulého roku dostala aktualizované demo.

Oproti tomu lednovému dovoluje zkusit Resident Evil 2 remake bez časového omezení, takže můžete prozkoumávat prostředí okolo policejní stanice v Racoon City dle libosti.

Toto R.P.D demo navíc obsahuje malý náznak předělávky třetího dílu série, chystané na duben příštího roku.

Jak zjistil a natočil YouTuber Sugu Misato, v určitou chvíli, kdy se blíží Leon, lze zaslechnout známý hlas S.T.A.R.S. od Nemesis, avšak v nové podobě, která je strašidelnější než v originálu.

Capcom jinak minulý měsíc v Japonsku obnovil registraci ochranné známky Dino Crisis.

To může znamenat, že s touto dinosauří akcí počítá do budoucna v nějakém remaku (po vzoru Resident Evil?) či řádném pokračování. Výrobci si obvykle práva na své značky takto pojištují v případě, že s nimi mají nějaké další úmysly, resp. nechtějí je nechat propadnout či dovolit ostatním, aby po nich hodili laso.

První díl Dino Crisis vyšel na původní PlayStation v roce 1999 a prodaly se ho dva miliony kusů. Pak následovala dvojka ve 2000 a trojka ve 2003, ale od té doby se tato série nevrátila. Dříve se šířily drby, že by mohlo vzniknout pokračování na moderní konzole. Capcom se k tomu vyloženě nevyjádřil, jen před dvěma lety tweetnul, že by to snad připadalo v úvahu, pokud by si takovou hru přál dostatek lidí.

Témata v tomto článku

Sledujte témata a dáme vám vědět, až k nim publikujeme něco nového.  Manage your notification settings .

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments