Skip to main content

Proč dorazí remake Resident Evil 3 tak podezřele rychle?

Dozvuky oznámení + nový obsah do dvojky.

Všichni se tomu diví a částečně nechápou či na tom hledají něco podezřelého místo toho, aby byli rádi. Řeč je o velmi brzkém vydání Resident Evil 3 Remaku už začátkem dubna.

Bývalý redaktor Game Informeru Imran Khan v podcastu Kinda Funny uvedl, že prý od lidí blízkých Capcomu zaslechl důvody, proč se tomu tak děje.

"Původně se prý plánovalo, že předělávky Resident Evil 2 a 3 vyjdou v jednom balení souběžně. Ale jak se práce zpožďovaly (vše mělo dorazit o rok dříve, než se objevil RE2), firma se rozhodla uvedení rozdělit. Právě proto je nyní trojka hotova a v tak výborném stavu tak rychle, její vývoj už trvá tři roky".

Aby Capcom obhájil brzký příchod dalšího remaku v očích fanoušků i relativní podobnost obou dílů, přihodil ten multiplayerový projekt Resistance, čímž se dodrží originální záměr nabídnout hru v balíčku s něčím.

Na vývoji RE3 má makat nově založené studio M-Two, jehož logo se mihne v závěru debutového traileru. Dle neověřených spekulací ho vede Tatsuya Minami, bývalý veterán z Capcomu, který byl dříve šéfem Platinum Games. Dříve se podílel na starších dílech Residenta, Street Fightera, Devil May Cry či Mega Mana.

Japonský výrobce ale nezapomene ani na dodatečnou podporu Resident Evil 2 Remaku, kterého se už nyní prodalo přes pět milionů kusů, čímž pokořil předlohu.

Dle uniklých achievementů na Steamu se zdá, že by do dvojky mohl přibýt nějaký nový obsah s Jill, což by bylo takové hezké přemostění do pokračování.

Read this next