Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

GeForce NOW představuje Prioritní členství a ještě lepší streamování

+ česká cena a výhody.

GeForce NOW vstupuje do svého druhého ročníku a rychle se blíží 10 milionům členů. U této příležitosti přichází nový plán členství i novinky, které službu dále zpřístupní.

Nové Prioritní členství nahrazuje Founders členství se všemi jeho výhodami. Patří mezi ně prioritní přístup k herním relacím, prodloužené délky relací a RTX ON pro ray tracovanou grafiku a DLSS v podporovaných hrách. Měsíční členství je nově k dispozici za 269 Kč/ 9,99 €. Přibývá však možnost předplatit si ročního členství za 2.690 Kč/ 99,99 eur, majitelé tedy dostanou dva měsíce zdarma.

Majitelé Founders členství se ale nemusí bát. Jako poděkování za pomoc při startu služby si svůj cenový plán ve výši 139 Kč/ 5,99 eur za měsíc budou moci podržet doživotně, pokud mají dobrou platební historii. Další podrobnosti najdete zde.

Cenná je také zpětná vazba od uživatelů. Díky ní se podařilo v GeForce NOW udělat řadu vylepšení:

 • Podpora her hned od jejich vydání. Příkladem je třeba Cyberpunk 2077 a spousta dalších populárních her
 • Rozšíření knihovny podporovaných her, která nyní zahrnuje více než 800 titulů
 • Otevření nových datových center, po celém světě jich je přes 20
 • Rozšíření kapacity ve stávajících datových centrech, díky čemuž je možné službu dále rozšiřovat
 • Zlepšení kvality služeb a další optimalizace jsou na cestě

Ještě lepší stream: Jak GeForce NOW nadále roste, probíhají práce na zkvalitnění streamování a rozšiřování knihovny. Příkladem je aktualizace 2.0.28, která bude aktuálně k dispozici členům v průběhu týdne. Jednou z cest, jak zlepšit zážitek ze streamování je V-Sync. Funkce synchronizuje snímek rychlosti na 60 nebo 59,94 Hz na serveru tak, aby odpovídaly frekvenci displaye na straně klienta, což redukuje záškuby obrazu i latenci v podporované hře. Nová adaptivní technologie pro de-jitter umožní zvýšit bitové rychlosti a zlepšit jejich kvalitu i na méně kvalitním připojení.

GeForce NOW také cílí na snazší používání, včetně aktualizací, díky kterým se hráč dostane rychleji do hry. První fáze těchto vylepšení v následujících 1 - 2 měsících propojí účty s klíčovými hrami na platformě a zároveň se zlepší preloading obsahu, čímž by se měly snížit doby načítání snížit o polovinu.

Navýší se také kapacita nejvytíženějších datacenter a přibudou nové servery. Na řadě je Phoenix v Arizoně a prvním kanadské datacentrum v Montrealu. Realizovány budou v průběhu letošního roku a pomohou snížit čekací doby pro majitele členství Priority a Founders. Komunita také klade řadu otázek o GeForce NOW v nových regionech. Proto se zahajují jednání s partnery v Turecku, Saudské Arábii a Austrálií. Alianční partneři GeForce NOW provozují regionální datacentra a nabízejí GeForce NOW s jazykovou lokalizací i místními cenami. To znamená sníženou latenci, výrazně lepší ping a méně čekání. GeForce NOW Aliance se brzy rozšíří do nových teritorií.

Do GFN v roce 2020 přibývalo přibližně 10 her týdně. Do budoucna by se tento počet měl zvýšit přibližně o polovinu díky zrychlenému procesu získávání podpory. Rozšiřuje se také podpora jednotlivých obchodů s digitálními hrami. Minulý týden například přibyly do služby GOG.COM verze her ze série Zaklínač od CD PROJEKT RED. Ani tentokrát tedy nechybí pravidelné rozšíření knihovny v rámci programu GFN čtvrtků. Kromě aktualizací služeb, které budou vydány tento týden ve verzi 2.0.28, tak přibývají do GeForce NOW tyto hry:

 • Do Not Feed the Monkeys (Steam)
 • GoNNER (Steam)
 • Loop Hero (Epic Games Store)
 • Monopoly Plus (Steam)
 • Snooker 19 (Steam)
 • System Shock: Enhanced Edition (Steam)
 • Wanba Warriors (Steam)

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments