Skip to main content

Gotham Knights vypadají hůře než 7 let starý Batman Arkham Knight

Dvě technické analýzy.

Jako by snad nestačilo, že recenze nedopadly vůbec dobře, tohle je bohužel ještě horší signál o (ne)kvalitách minulý týden vydané hry na motivy komiksového univerza od DC.

Kolegové z Digital Foundry si dali tu práci, že srovnali jednotlivé části Gotham Knights se sedm let (!) starým minulým dílem Batmana, a to Arkham Knight z roku 2015.

Vyplývá z toho, že ve většině oblastí stará hra vítězí, ať už se jedná o geometrii města, jeho atmosféru, grafiku i třeba zpracování vodní hladiny, deště nebo jízdy s dopravním prostředkem.

Určitě si na těchto 17 minut udělejte čas, je to velmi zajímavé srovnání:

Analista De Bits zase dali vedle sebe verze pro PC, PS5 a Xbox Series.

Tvrdí, že počítačová verze Gotham Knights příliš nevyužívá výkonu grafické karty a že dochází k propadům na 50fps i s 4090 kartou a různými verzemi DLSS.

Konzolovky prý trpí takřka neustálými propady framerate pod 30fps.

Raytracing má být ve hře aplikován globálně na stíny, odrazy a nasvícení, ale viditelný rozdíl má být naprosto minimální. Znát to je dobře snad jen v interiérech, ale například na venkovních loužích to není řešeno dobře. Verze hry pro Xbox Series S navíc raytracing nepodporuje.

Zaznělo také povzdechnutí, proč majitelé konzolí nemají možnost raytracing úplně vypnout, aby tak dosáhli stabilnějšího framerate, ale to se zřejmě stane až v nějakém patchi časem?

Read this next