Skip to main content

Grand Theft Auto 5 pro Gamescom potvrzeno?

Aktualizováno o vyjádření mluvčího veletrhu.

Vlastní zpráva - Když Grand Theft Auto 5 figurovalo před dvěma týdny v oficiální trailerové pozvánce na Gamescom, dalo se to vysvětlovat pochopitelnými ilustračními účely, aby střihač nalákal davy. Něco tam ostatně dát musel. Ale teď se objevil důkaz jiného kalibru, který docela jednoznačně vypovídá o přítomnosti očekávané hry na výstavě.

Gerald Bauser, dlouholetý projektový manažer Gamescomu, ve svém veřejném profilu na síti LinkedIn odhalil seznam her, na jejichž prezentaci dohlíží na výstavě, která se uskuteční 15. - 21. srpna v Kolíně nad Rýnem.

Prý spolupracuje po čtyři měsíce s Rockstarem na tom, aby na Gamescomu mohl ukázat něco k Grand Theft Auto 5. Pokud by to byla pravda, šlo by o první demonstraci hry od loňského debutového traileru (na E3 hra chyběla) a nepochybně jednu z největších událostí výstavy.

Vedle toho také manažer nechtěně vyzradil dosud neohlášenou hru Rockstaru - Table Tennis Tournament 2. Nejspíš pokračování stolního tenisu z roku 2006, který tehdy sloužil jako tech-demo enginu. U něj i u GTA 5 uvádí mezi platformami PC, X360 a PS3.

UPDATE - Rockstar na žádost Eurogameru o komentář nereagoval, ale mluvčí organizátorů Gamescomu tvrdí, že člověk s tímto jménem nepracuje v Koelnmesse ani v BIU. Znamená to, že je profil LinkedIn smyšlený nebo jen že jde o pracovníka některého ze spolupracujících agentur?

Novinkou také je, že podle seznamu mají být na Gamescomu přítomni Valve s něčím blíže neupřesněným ("Coming Soon"). Byť nedělali bychom si plané naděje, neb asi půjde "jen" o Counter-Strike nebo DoTA 2.

Gerald Bauser se jinak podle LinkedIn podílí na přípravách prací souvisejících s Black Ops 2 (Activision), Metal Gear Rising: Revengence (Konami), Medal of Honor: Warfighter, Crysis 3 a NFS: Most Wanted (EA), Guild Wars 2 (ArenaNet), Assassins Creed 3 (UbiSoft) a Rambo: The VideoGame (Reef Entertainment).

Oficiální trailerová pozvánka na Gamescom

Read this next