If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Nové GTA na červnovém E3?

Jeho oznámení věští jen herní analytik.

Že už se tak nějak pomalu začíná pracovat na novém GTA dnes dávno není tajemství; podle analytika Jesseho Divniche by ale k jeho oznámení prý mohlo dojít už na příštím veletrhu E3.

Divnich v prognóze k E3 2010 přímo řekl: "Podle mě na výstavě uvidíme další díl Grand Theft Auto. Asi ne v hratelné podobě, ale nějaký teaser ze hry určitě [Rockstar] vypustí, protože plná verze přece musí vyjít v roce 2011."

Analytik dále míní, že ani Microsoft, ani Sony se ohledně GTA V nepokusí urvat konzolovou exkluzivitu. "Microsoft zaplatil hodně peněz za exkluzivitu na stažitelné přídavky pro čtvrtý díl, což mu drastický nárust kupovaných konzolí rozhodně nepřineslo," připomíná správně Divnich.

Toto další GTA, o němž je řeč, by nemělo být "velkým" pátým dílem ani plnohodnotným následníkem GTA III a GTA IV. Nýbrž "jen" takovou odbočkou od čtyřky v novém prostředí. Něčím jako bylo svého času San Andreas nebo Vice City na podobném enginu jako trojka. Pořádný pátý díl GTA se teoreticky dá očekávat až s příchodem příští generace konzolí a také s novým enginem.

V souvislosti se značkou GTA je na pořadu dne nyní především odhalení prvního datadisku pro PC, jak o tom před pár dny referoval francouzský herní časopis.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Grand Theft Auto

PC

Grand Theft Auto IV

PS3, Xbox 360, PC

See 2 more
Related topics
About the Author

Agarwel Idiriz

Contributor

Comments