Skip to main content

Halo 4 si vezme příklad z jedničky

Microsoft cílí na novou generaci hráčů.

Poprvé oznámeno a krátkým teaserem představeno na letošní E3, Halo 4 má nastartovat zcela novou trilogii. Skalní fanoušci se ale nemusí bát, že by chtěl Microsoft se svou nejúspěšnější sérií nějak divoce experimentovat.

Halo 4 si má totiž vzít příklad z prvního dílu. Vývojáři se chtějí inspirovat prvním Halo: Combat Evolved - vzít všechno, díky čemu bylo “úžasné první Halo hrát” a aplikovat to na začátek nové trilogie.

“Lidem, kterým je teď 18, byla v době vydání prvního Halo 8. Pravděpodobně ho tak nehráli. A to je příležitost pro remake prvního dílu a pro Halo 4,” řekl o získání nové generace hráčů Stephen McGill, šéf Xbox & Entertainment divize Microsoftu pro Anglii v rozhovoru pro MCV.

Nové konkurence v podobě Gears of War či Call of Duty se McGill nebojí - podle něj je Halo natolik odlišné, že může bez problémů fungovat vedle těchto multiplayerových titánů.

Remake prnvího dílu s názvem Halo: Combat Evolved Anniversary vyjde letos v listopadu a Halo 4 vyjde příští rok, obojí pochopitelně pro Xbox 360.

Halo 4 teaser trailer

Read this next