Skip to main content

Hardwarový týdeník hráčů - 10/2019

Dojmy z šíleného herního křesla. Zranitelnost Intel procesorů a prý budou levnější grafiky.

- S PlayStation Vita už je definitivní konec, ačkoliv poslední roky šlo jen o otázku času. Sony oficiálně ukončilo výrobu konzole také v Japonsku, kde se ji celkem dařilo (alespoň v porovnání se zbytkem světa).

- Pamatujete na šílené herní křeslo Predator Thronos, které Acer představil nějaký čas zpět? Na IEM Katovice ho výrobce ukázal a můžete si přečíst krátké dojmy a mrknout na pár fotek.

- Nvidia posílila nabídku her zdarma ke svým RTX grafikám. Nově přidává Metro Exodus, které dostanete k dražším modelům společně s Battlefield V a Anthem. U levnějších si můžete vybrat jednu z her.

- Vypadá to, že Microsoft našel další cestu, jak ještě snížit cenu své konzole Xbox One. Má se totiž chystat verze bez optické mechaniky, což by mělo mít výrazný pozitivní dopad na cenu. Xbox za řekněme čtyři tisíce společně s Game Pass nezní vůbec špatně...

- VR svět má nového hráče, nebylo by to ale Nintendo, aby nepřineslo netradiční pojetí virtuální reality. Ta využije kartonové Labo a přichystané jsou rozšiřující sety. Dočkáme se v dubnu, zatím ale není jasné, jak budou hry vypadat.

- Objevila se další bezpečnostní chyba procesorů. Spoiler zatím ohrožuje pouze čipy Intelu a to všechny generace Core. Současné procesory má "opravit" software s zatím nejasnými vedlejšími účinky (jako je snížení výkonu) či nová generace s opravenou architekturou.

- Situace na trhu grafických karet by mohla letos přát hráčům, kteří kupují starší modely. Podle reportu totiž mají výrobci přeplněné sklady a měli bychom se dočkat výrazného poklesu cen. Například u modelů GeForce GTX 1060/1070 nebo Radeon RX 580 a nižších.

- Kvůli velikosti dnešních her pravděpodobně řadě hráčům nebude stačit interní disk v konzoli, byť může mít kapacitu 1 TB. V nové recenzi si můžete přečíst zhodnocení WD Gaming Drive pro PlayStation 4, jenž má tento problém řešit. Rychlost načítání se nemění, ale dostanete hromadu místa ve stylovém balení a navíc ulevíte internímu disku.

Read this next