Skip to main content

Hardwarový týdeník hráčů - 14/2019

Detaily o VR od Valve. Klávesnice se Stealth klávesou či posila pro Intel grafiky.

- Intel opět posílil svoji grafickou divizi, se kterou plánuje příští rok uvést svoje dedikované grafiky a přímo tak konkurovat Nvidii a AMD. Novou posilou je marketingový veterán, který v Nvidia působil posledních 15 let.

- Cooler Master v týdnu představil novou skříň pojmenovanou Master Box Q500L s tradičním ATX formátem. Nabízí dostatek prostoru pro komponenty, stylový design s průhlednou bočnicí a navíc bude lákat na příznivou cenovku.

- Valve trošku překvapivě začalo lákat na svůj VR headset nazvaný Index, ačkoliv doposud spolupracovalo s HTC na headsetech Vive. O plánované novince jsme se později dozvěděli více díky předčasné Steam stránce. K odhalení má dojít první květnový den a prodávat se Index začne v červnu.

- Novou podsvícenou podložku má MSI s označením Agility GD60. V obchodech by se měla objevit již brzy. Místo nastavení pomocí software nabídne jednoduché tlačítko, kterým nastavíte kromě barvy také efekty.

- Nejste spokojeni s kvalitou zvuku u vašeho stroje? Můžete se podívat po externím DAC aka zvukové kartě. V nové recenzi se dočtete, jak si vedl prémiový kousek od Creative. Nabízí spoustu možností nastavení a je kompatibilní s konzolemi.

- Výrobce Adata uvedl novou verzi svého odolného externího disku SD600, poznáte ji podle označení SD600Q. V první řadě je dostupná vyšší kapacita - až 960 GB a zbylé dvě varianty byly upraveny a nabízí méně GB (např. 240 vs. 256 GB).

- Nová mechanika ROG Strix Scope od Asus přináší dvě netradiční novinky. Jednou je široká levá klávesa Ctrl a druhou speciální Stealth klávesa, která po stisku schová všechna okna na vašem počítači a vypne zvuk.

- Německá značka Roccat se přihlásila s novým kouskem. Headset Noz chce zaujmout hlavně nízkou váhou, ta se zastavila kousek nad 200 gramy, což je na headset podobné konstrukce dost slušné. Navzdory nízké váze headset používá neodymové 50mm měniče.

Read this next