Skip to main content

Hardwarový týdeník hráčů - 2/2018

CES 2018. Intel/AMD procesor, bezdrátový Cloud Flight...

- Oznámené MSI Optix monitory na vás skrze RGB podsvícení budou blikat notifikace. Třeba, když vám kamarád napíše přes Discord. Novinka využije SteelSeries software, což znamená také třeba podporu her Dota 2 nebo CS:GO. Potěší také obnovovací frekvence 144 Hz.

- Razer na CES 2018 přivezl další koncept. Project Linda se týká nedávno uvedeného Razer Phone a zvládne ho přeměnit na notebook se systémem Android. Získáte větší displej, klávesnici, ale také další baterii či dodatečných 200 GB pro uložení dat. Samotný Razer Phone poslouží jako chytrý touchpad, který třeba u podporovaných her zobrazí mapu nebo další informace. Zatím není jasné, jestli bude možné Project Linda někdy koupit.

- Nvidia si řekla, že jsou herní monitory moc malé a uvedla „vlastní standard" nazvaný BFGD. Vyrábět je ale nebude, výrobu a prodej dostanou na starost další výrobci, jako třeba Asus, Acer nebo HP. Musí ale dodržet uhlopříčku 65", 4K rozlišení, HDR či G-Sync. Všechny BFGD v sobě mají navíc zabudovaný Shield, což znamená kompletní multimediální centrum.

- Konečně byl odhalen výsledek spolupráce Intelu a AMD na novém mobilním čipu. Nakonec se jedná o dva modely a ten výkonnější má podle sebevědomého Intelu porazit grafickou kartu GeForce GTX 1060 určenou pro notebooky. Ten slabší si troufne na model GTX 1050.

- HyperX zkusí hráče zaujmout bezdrátově s novým headsetem Cloud Flight. Má vydržet suverénně nejdéle ze všech na trhu a pro všechny případy přibalil výrobce ještě tradiční jack kabel, třeba pro připojení k mobilnímu zařízení. Headset totiž bezdrátově funguje v pásmu 2,4 GHz.

- Intel rovnou uvedl také novinky, které využijí Intel Core procesory s Vega grafikou. Nová generace NUC počítačů je nejmenší zařízení pro virtuální realitu. Modely jsou dva, a kromě nízkých rozměrů nabízí třeba také skvělou portovou výbavu.

- Máte více monitorů vedle sebe a vadí vám otravné rámečky? Asus na CES 2018 představil řešení. Jedná se o speciální pásky, které obraz u hran „spojí" a rámečky nejsou prakticky vidět. Nejedná se sice o perfektní řešení, ale z prvních záběrů to vypadá na velký pokrok.

Read this next