Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hellblade 2 zasazeno na Island, datum kapitoly LGBT adventury Tell Me Why

+ cestopisný deníček.

Kdo doufal v nějaké debutové záběry z hraní (přeci jen už od The Game Awards uběhlo skoro třičtvrtě roku), musel být večer nevyhnutelně zklamán.

Pasáž o Hellblade 2 v Xbox Games Showcase stručnější být nemohla: odkryjeme vám jen zasazení hry na Island a odteď o ní s vámi budeme více komunikovat. Finito!

Vývojářský deníček ani ve streamu zahrnut nebyl, sice má jen tři minuty, ale prostě se tam vzhledem k cestopisné povaze nehodil.

Tvůrci z britských Ninja Theory zkrátka vyrazili na ostrov na severu Evropy, aby tam nasbírali fotky a videa (při spolupráci s Quixel přes techniku photogrammetry). Vzniklo to celé tak trochu náhodou, jelikož kreativní ředitel Tameem Antoniades potřeboval po vydání jedničky (mimochodem už na 3,5 milionu kusů) orazit a jel na dovolenou právě na Island. Zalíbil se mu natolik, že tam pak vzal zbytek týmu i herečku Sensuy (Melina Juergens).

Nic dalšího jsme se nedozvěděli, jen došlo na potvrzení Unreal Engine 5. A že hra bude mnohem větší než relativně krátká jednička, i díky tomu, že vás "vezme tisíce kilometrů po Islandu".

Watch on YouTube

Podobně polovičaté oznámení se týkalo té adventury o osudu transsexuála.

První kapitola (epizoda) Tell Me Why bude venku pro Xboxy a PC (i Xbox Game Pass) překvapivě už 27. srpna.

Trailer byste skoro nerozeznali od Life is Strange 2, tak silný je rukopis studia DONTNOD:

Watch on YouTube

Read this next