If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Helldivers 2 jsou zatím nejsilnější premiérou Sony na Steamu

Navzdory startovním problémům.

Rozhodně se o tom nedá říct, že by to byl od Helldivers 2 hladký start, naopak.

Jen průměrně vyznívající uživatelské recenze kritizují padání hry, použití proticheatovacího software nProtect GameGuard (znemožňuje někomu spuštění) a placené Battle Pass (zde název Warbond) za 10 dolarů, které svádí k myšlenkám o pay-to-win, jelikož nemají jen kosmetickou povahu. Problémem je, že to není F2P, nýbrž placený titul za 40 dolarů.

Ale ani to nezabránilo první větší hře na bázi živé služby od Sony v rychlém počátečním úspěchu, jelikož exploze na Bitsquid Engine dokázaly předstihnout i hit Palworld (populárnější bylo v době psaní článku jen F2P PUBG: Battlegrounds).

Third-person multiplayerová střílečka pro PC a PS5 od Arrowhead Game Studios vystřelila do čela žebříčků prodejnosti na Steamu a boduje i v oficiální hitparádě PlayStation Store v řadě regionů světa.

Helldivers 2 na počítačích hrálo 82 tisíc lidí naráz, což z nich dělá největší premiéru všech dob od Sony na Steamu, když překonala i konverzi God of War. Mimochodem, je to i první hra od Sony, která vyšla na PC a PS5 souběžně.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Helldivers 2

PS5, PC

Related topics
About the Author

Redakce

Contributor

Comments