Skip to main content

Herní sucho a dominance knih

Květnový žebříček prodejů na Xzone.

S květnem do obchodů dorazilo nebývalé herní sucho, kdy se svého krabicového vydání nedočkala jediná zásadní novinka. Prodejům tak na Xzone vládly hlavně knihy a sběratelské karetní hry.

Květnový žebříček prodejnosti videoher je silně ovlivněný tím, že nevyšel žádný velký titul. Z novinek se tak do žebříčku dostal pouze remake 20 let staré klasiky Paper Mario: The Thousand-Year Door na Nintendo Switch. Na čtvrté místo pak proklouzlo opožděné krabicové vydání System Shock remaku na konzole. Zbytku žebříčku vládly zlevněné starší tituly, mezi které se dostal třeba i první díl Hellblade. Ten si řada hráčů chtěla připomenout před pokračováním. Dvojka se zatím svého fyzického vydání nedočkala, a tak se fanoušci a sběratelé musí spokojit pouze s jedničkami a nulami na digitálních službách.

Stalo se něco nečekaného a PlayStation 5 na prvním místě vystřídalo Nintendo Switch. Dopomohly k tomu hlavně jarní Nintendo slevy, kdy lze starší i novější OLED model pořídit za sympatickou cenu.

Tabulce nejprodávanějších merchandise předmětů vládnou knihy. 50 let videoher v čele vystřídal dotisk první knihy magazínu Level – O hrách a lidech. Dlouho vyprodaný titul z Xzone produkce se v květnu dočkal revidovaného dotisku. Třetí místo patří manga komiksu One Piece, který se po více než 25 letech dočkal českého vydání a pravidelně bude vycházet 6x ročně. Fanoušci Warhammer světů pak v květnu nadšeně skočili po výročním 500. čísle časopisu White Dwarf.

Květen do jisté míry patřil sběratelským karetním hrám. Nová edice vyšla ve světě Pokémonů i stále oblíbenější Disney Lorcany. Karetní produkty u nás nyní prodají tisíce kusů měsíčně a kartičková mánie tak ani zdaleka nepolevuje. Zákazníci TCG hry kupují nejen ze sběratelských důvodů, ale čím dál častěji také i hrají. Svědčí o tom neustálá obsazenost naší karetní herny na prodejně v Brně.

Read this next