Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Hideo Kojima skutečně dělá xboxovou exkluzivitu sázející na cloud

Potvrzeno oficiálně.

Vědělo se o tom už asi rok, takže to nikoho nešokovalo. Hideo Kojima vystoupil v xboxovém vysílání a oficiálně potvrdil, že ve spolupráci s Microsoftem kutí nějakou xboxovou exkluzivitu.

"Je to hra, jakou jsem vždy chtěl udělat. Jde o zbrusu nový titul, který předtím nikdo nezažil ani nevytvořil. Dlouho jsem čekal na den, až ji budu moci konečně vyvinout. Díky špičkové cloudové technologii od Microsoftu a změnám v trendech herní branže nyní došlo k tomu, že takový projekt je možné vyrobit a že před sebe postavím výzvu s realizací tohoto nikdy nespatřeného konceptu," řekl slavný japonský designér o plánovaném novém druhu zážitku.

Problém je v tom, že Kojima stále nespecifikoval ani název, ani žánr, ani nic jiného. Je to tedy jen takové oznámení o budoucím oznámení - něco podobného, jako když se kdysi dohodl se Sony na tom, že mu zafinancuje Death Stranding exkluzivně pro PlayStation.

Mnozí si proto kladou otázku, co na tomto titulu tak dlouho trvá, když už na něm zřejmě dělá několik let. A nejspíš na něj nebude platit to pravidlo Microsoftu, že vše, co vidíme ve vysílání, je vzdáleno nejdéle 12 měsíců od vydání.

Nedávno se spekulovalo o tom, že Kojima má chystat tzv. Overdose, kde účinkuje Margaret Qualley. Nejspíš to však bude pouze kódové označení pro Death Stranding 2 pro Sony, nikoli tento cloudový projekt pro MS.

Read this next