Skip to main content

Historická strategie Last Train Home uvádí příběhový trailer

Vrátit se do vlasti.

Poznejte drsný svět Last Train Home inspirovaný osudy československých legionářů po první světové válce.

Naplněni neústupnou touhou po domově, českoslovenští legionáři toužili po jediném – vrátit se do své vlasti, do místa, pro které za Velké války obětovali krev, pot a slzy. Bolí je srdce, když vzpomínají na své rodiny a přátele. Sní o tom, že za sebou zanechají nelítostnou sibiřskou divočinu a neúprosné hrůzy ruské občanské války.

Domov se stává jejich jediným majákem naděje z hlubin zoufalství.

„Tentokrát jsme se pro trailer rozhodli použít herní artworky, které využíváme v samotné hře, abychom vizuálně podpořili vyprávěný příběh a navázali na atmosféru zápisků a ilustrací z cesty československých legionářů na jejich cestě přes Sibiř. Mnoho legionářů si tenkrát vedlo deníky, psali dopisy rodinám, nebo ručně vyráběli a ilustrovali pohledy, které posílali do vlasti. V některých případech jsou to jedinečná svědectví, která nejsou nikde jinde zaznamenaná a dozvídáme se z nich příběhy a mnohokrát i pohnuté osudy obyčejných lidí. Ne všichni legionáři byli totiž povoláním vojáci. Byli mezi nimi dělníci z továren, obuvníci, hodináři, ale i umělecky založení lidé, kteří svůj talent objevili až ve frontových zákopech. Po návratu domů se ale zpravidla vrátili ke svým původním profesím,” říká Kamil Příhoda, vedoucí 2D Artu.

Pro více informací o Last Train Home se připravte na THQ Nordic Showcase, která se uskuteční již příští pátek 11. srpna v 21:00.

Read this next