If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Listopadový žebříček prodejů na Xzone: Poslední vlak bzzzučí domů

Domácí hry opanovaly obchod.

Listopad byl velmi úspěšný na novinky z českých luhů a hájů, hned dvojice nových titulů si přivlastnila první pozice a nechala za sebou multimilionové tituly jako Call of Duty nebo Mario.

Očekávaná prvotina brněnského studia Ashborne Games měla na umístění v žebříčku pouhé dva dny, a přesto se vyhoupla rovnou na první místo. Last Train Home patřil v Xzone mezi jeden z nejočekávanějších titulů podzimu. Proto se nám hra takřka týden před vydáním vyprodala, i když se nám podařilo získat polovinu kusů určených pro celou Českou republiku. „Je velká škoda, že zde vydavatel THQ Nordic tak přísně omezil počet kusů fyzické edice hry. Český hráč je stále zvyklý kupovat krabicové hry i na PC a Last Train Home mělo nakročeno mezi nejprodávanější tituly roku, kdyby bylo co prodávat,” konstatuje Martin Schovanec, zakladatel a spolumajitel Xzone. Druhá česká novinka Bzzzt vyšla v naší Xzone Edici a po neskutečně kladném přijetí hráčů i novinářů se srdcový projekt Karla Matějky stal naším hitem.

Listopadový konzolový žebříček do puntíku přesně kopíruje minulý měsíc a věříme, že tomu tak zůstane po zbytek roku. A to také díky nečekanému uvedení PlayStation 5 „slim“ verze už od 1. prosince. Původně se totiž předpokládalo dodání nové verze konzole na český trh až začátkem nového roku.

Merchandise žebříček už je ve znamení blížících se svátků. Vánoce vyhouply na první místo adventní kalendář Wednesday, který v okýnkách neskrývá čokolády, ale drobné tématické dárečky ze seriálového hitu. Spousta trenérů a trenérek se zřejmě může pod stromečkem těšit na „měkkouše“ v podobě Pokémon povlečení. Třetí místo pak obsadila povedená deskovka z kultovního světa Zaklínače, která má šanci objevovat se v žebříčku dlouhodobě. Na tyhle vánoční hity nestačil ani náš první vlastní vinyl – soundtrack World of Tanks. Hudba z tankových bitev poprvé vyšla na fyzickém médiu a dvojice LP desek v unikátní barevné kombinaci je k dispozici pouze na e-shopech Xzone.

Poslední žebříček jsme se rozhodli věnovat „POPkám“, roztomilým vinylovým figurkám od Funka, mezi kterými najdeme nejen nespočet postav z populárních seriálů, filmů, her napříč fandomy, ale i reálné osobnosti a legendy. Obsáhlý a různorodý svět Funko POP! dobře ilustruje i náš TOP 5 žebříček, ve kterém pomyslnou zlatou příčku uchvátil oblíbený Pokémon Charizard, následovaný figurkou trojnásobného mistra světa Formule 1, Maxe Verstappena. Třetí místo vybojoval v květináči tančící Groot. Mezi pěti nejprodávanějšími figurkami se stále drží říjnová Lilith ze zatím posledního pokračování Diabla, žebříček pak uzavírá bůh lsti a falše Loki z druhé série netflixovského hitu.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Last Train Home

PC

Related topics
About the Author

Redakce

Contributor

Comments