Skip to main content

Hokejové mistrovství zamíchalo prodejem her v Česku

Květnová hitparáda JRC Smarty.

Hokejová mánie se naplno projevila i mezi hráči PC a konzolových her. Na prvním místo žebříčku prodejů her největšího českého prodejce gamingu JRC a Smarty se vyšplhala NHL 24. „Tento hokejový kousek od EA se sice dlouhodobě drží v první desítce, ale zlato si ještě neodnesl. Pro srovnání – v dubnu skončil až devátý,“ popisuje za prodejce Petr Kratochvíl.

Stříbro si odnáší dlouhodobě oblíbená fotbalová EA Sports FC 24. „Dá se očekávat, že příští měsíc vystoupá na první příčku zase ona. Česká nás totiž fotbalové mistrovství Evropy,“ dodává Petr Kratochvíl.

Třetí příčku si odnáší oblíbená GTA V, čtvrtá skončila neprodávanější hra loňska – Hogwarts Legacy. „Nutno podotknout, že získává opět na síle zejména díky platformě Nintendo SWITCH,“ vysvětluje Petr Kratochvíl.

Pátý skončil Minecraft, který v květnu oslavil 15 let své existence. Druhá polovina žebříčku se pak nese, až na jednu výjimku, ve znamení exkluzivit pro PlayStation. Mezi TOP kousky skončila opět i dubnová novinka Stellar Blade, která mezi těmi nejprodávanějšími hrami končí druhý měsíc za sebou.

Read this next