Skip to main content

Homefront 2 vyrobí Crytek

Avšak ne přímo tvůrci Crysis.

THQ se roztahují a po producentovi série Assassins Creed se jim povedl další kapitální úlovek. Domluvili se se studiem Crytek, aby pro ně vyrobilo druhý díl Homefrontu, oznámili dnes překvapivou tiskovou zprávou.

Avšak je důležité vědět, že hru nevyvinou přímo tvůrci série Crysis, nýbrž britská pobočka Cryteku sídlící v Nottinghamu, která se rekrutovala z firmy Free Radical (tvůrci TimeSplitters a Haze pro PS3).

Kdo tedy čeká, že se jen vezmou základy zdevastovaného New Yorku z Crysis 2 a nepřátelé se změní z mimozemšťanů na Korejce, ten by se mohl plést. Na druhou stranu je jasné, že Crytek UK jistě bude čerpat z bohatých zkušeností své německé centrály ve vytváření napadené a okupované Ameriky. Ostatně ještě před vypuštěním jedničky zaznělo, že příběh Homefrontu je koncipován jako série.

"Vzhledem k špičkové technologii a zkušenostem Cryteku v žánru FPS jsme sebevědomí v tom, že nový Homefront bude úžasným AAA titulem," komentoval spolupráci šéf THQ Danny Bilson. Jeho kolega z Cryteku Cevat Yerli spatřuje v Homefrontu velký potenciál a také pochválil THQ za práci odvedenou na propagaci jedničky.

"Velmi si vážíme toho, že nám bude ponechána kreativní svoboda, abychom mohli přivést svět Homefrontu k životu novou a inovativní cestou," řekl bez bližšího upřesnění šéf Cryteku. Nicméně bylo naznačeno, že hra by měla běžet na CryEngine 3.

Každopádně Homefront 2 vyjde až někdy mezi dubnem 2013 a březnem 2014 pro PC a zatím neupřesněné konzole (ještě stará nebo jako startovní hra nové generace?). První díl vyšel letos na jaře, od nás dostal sedmičku a dosáhl slušných prodejních výsledků, ale vše asi nebylo ideální, protože se THQ za to studiu Kaos odměnili jeho zavřením. Asi nesplňovali požadavek vydavatele, který "chce pracovat na hrách s těmi nejlepšími z herního průmyslu", což Crytek nepochybně splňuje.

Read this next