Skip to main content

HTC VIVE FIZTrack mění pravidla virtuální produkce

Přímočaré spojení virtuální kamery s tou skutečnou.

Společnost HTC VIVE tento týden představila HTC VIVE Mars FIZTrack, nový enkodér objektivu pro systém virtuální produkce VIVE Mars CamTrack. Ten je nyní k objednání ve vybraných zemích Severní Ameriky, Evropy a APAC. Novinka navazuje na posun ve virtuální produkci, který výrobce zahájil představením systému Mars CamTrack, který filmovým studiím usnadnil přístup k celé technologické oblasti. Tehdy společnost nabídla kompletní řešení, které v kompaktním systému integrovalo nejen sledování pohybu kamery, ale také synchronizaci kamer a kalibraci objektivů. S HTC VIVE Mars FIZTrack ale společnost posouvá hranice ještě dál a zprostředkovává okamžitý přenos FIZ parametrů (ostření, clona a zoom) do Unreal Engine, čímž filmařům umožňuje aplikovat tradiční filmové techniky přímo ve virtuálním prostředí.

S VIVE Mars FIZTrack mohou filmaři zaostřovat, měnit zoom, upravovat clonu a okamžitě aplikovat tyto parametry na scénu v Unreal Engine. Reálné i virtuální prvky se tak chovají konzistentně v celém obraze. Dokonalá synchronizace virtuálních prvků, jako jsou postavy nebo objekty v pozadí s reálnou částí scény zpřístupňuje bezkonkurenční úroveň kreativní kontroly a skvělé vizuální výsledy.

„Náš přesný a cenově dostupný enkodér objektivu uvádíme na trh právě při výročí sady Mars CamTrack,“ řekl Raymond Pao, výkonný viceprezident pro obchodní řešení společnosti HTC VIVE. „Novinka představuje odpověď na zpětnou vazbu a potřeby filmařské komunity našich zákazníků. Pro mnoho studií je právě enkodér objektivu chybějícím článkem ve virtuálním produkčním procesu, a tak perfektně odráží náš hlavní cíl, a to usnadnit a zlevnit virtuální produkci.“

Zpětná vazba uživatelů je dle HTC VIVE jedním z nejdůležitějších zdrojů inspirace. Proto upozornil také na sociální sítě, jako je Facebook a Instagram, kde filmaři pracující se systémem HTC VIVE Mars CamTrack sdílí své poznatky z oblasti virtuální produkce.

HTC VIVE Mars FIZTrack je dostupný za cenu 564 € na stránkách mars.vive.com.

Read this next