Skip to main content

HTC Vive Focus 3 zlepšuje zážitky v české VR aréně od Divr Labs

V pražském Hamleys, ve Stockholmu i v Londýně.

Společnost HTC VIVE společně s Divr Labs oznámila, že všechny VR arény úspěšného studia stojícího za populárním zážitkem Golem VR přešly na provoz s nezávislými headsety HTC VIVE Focus 3. Návštěvníci si tak v pražském Hamleys, stockholmském Westfield Mall of Scandinavia či londýnském Westfield London mohou vychutnat pohlcující interaktivní příběhy, které jsou skvělou ukázkou VR technologie v těch pravých rukou.

Expanze do světových metropolí: Úspěšné české studio nedávno rozšířilo svou působnost i za hranice České republiky a nabídlo svůj nejnovější zážitek Meet the Dinosaurs návštěvníkům v Británii a ve Švédsku, kde se mu dostalo vřelého přijetí. Novinku si tak vychutnají návštěvníci obchodního centra Westfield London i ti, kteří se vydají za nákupy do Westfield Mall of Scandinavia.

Fanoušky virtuální reality jistě potěší, že novinka brzy dorazí i do pražské VR arény v hračkářství Hamleys, kde Divr Labs nyní nabízí zážitky Golem VR a Arachnoid – dechberoucí adventuru, která návštěvníky zavede do tajné podzemní laboratoře.

Všechny hry přitom umožňují kooperaci až 4 hráčů. Díky poslední technologie Wi-Fi streamingu přitom není problém, aby si současně dobrodružství v 250 m2 velké aréně vychutnávalo až 20 hráčů současně, což je středoevropský technologický unikát.

Technologie za pohlcujícím dobrodružstvím: Headsety HTC VIVE Focus 3 vývojáři bezdrátově propojili s výkonnými herními stanicemi tak, aby vizuální úroveň simulace odpovídala jejich vysokým nárokům. Díky tomu dokáží vytěžit maximum ze zobrazovacích schopností headsetů nabízejících 5K rozlišení, 120° FOV a 90Hz obnovovací frekvenci. Spojení s fyzickými kulisami a vybavením schopným simulovat vítr, teplo i další fyzické vjemy jako vibrace, pak posouvá celý VR zážitek na úroveň, které není možné v domácím prostředí dosáhnout.

„Vždy jsme si zakládali na co nejvyšší vizuální kvalitě, která je možná,“ říká spoluzakladatel DIivr Labs Ondřej Bach. „Jsem nadšený, když vidím, jak nové headsety HTC odkrývají detaily našich starších her. Ve spojení s vyšší volností pohybu je i naše prvotina Golem VR jako nový zážitek, který stojí za to navštívit podruhé.“

„S Divr Labs sdílíme nadšení pro VR i ambici nabídnout lidem skutečně pohlcující zážitky. Proto jsme spojili síly při propojení pokročilých LBE funkcí headsetu VIVE Focus 3 s ohromujícími VR hrami Divr Labs, které populární hru Golem VR posunulo na novou úroveň a usnadnilo zpřístupnění té nejlepší virtuální reality pro více hráčů v Británii a Stockholmu,“ doplnil Fabian Nappenbach, ředitel produktového marketingu HTC VIVE.

Špičkové VR zážitky si návštěvníci mohou užít přímo v pražském hračkářství Hamleys, kde Divr Labs svou cestu za úspěchem započali. Rezervační formulář je k dispozici na stránkách www.divrlabs.com.

Divr Labs a jejich herny jsou ukázkou vyspělého využití moderní VR technologie. Spojují precizní sledování pohybu v komplexní herní oblasti prošpikované fyzickou interakcí, špičkovou grafiku vykreslovanou pomocí PC a dosud nepřekonaný nezávislý headset HTC VIVE Focus 3. Návštěvníkům tak nabízí možnost ponořit se do cestování v čase i děsivých dobrodružství v bezpečném prostředí. I přes možnost, absolvovat veškerá dobrodružství sólo zážitky významně posouvá i kooperativní faktor, který do akce vnáší společenský rozměr. Vznikají tak jedinečné pamětihodné momenty i společné vzpomínky na návštěvu fantastických světů. Hry tak nenabízí pouze propracovanou zábavu, ale také utužení vztahů v rodině, firmě, nebo skupině přátel.

Read this next