If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Infografika Steamu za 2020: 62 milionů uživatelů denně a 9 milionů aktivovaných dem

+ plány na letošní rok.

Konkurenční tlak ze strany Epicu a jeho rozdávání přiměl Steam k tomu, aby nám všem zopakoval, jak dominantním systémem digitální distribuce zůstává.

Za rok 2020 měl měsíčně 120 milionů aktivních uživatelů, z toho 62 milionů denně a 25 milionů ve špičce.

Ti si i díky lockdownům a karanténám pořídili o 21 procent her více her než předešlý rok a hraním strávili dokonce o polovinu více času. Steam ve 2020 doručil lidem neuvěřitelných 25 exabytů dat.

Platforma Valve v průměru nabrala 2,6 milionu nových zákazníků měsíčně, ale celkových počet prodaných her bohužel zůstává tajný, to by po výpočtu provize mohlo ohrozit životy Gabe Newella a dalších zaměstnanců, i poskytnout nepatřičné informace či motivaci ostatním obchodům.

Loni frčela také hratelná dema: zatímco v jarním festivalu to byl necelý milion jejich aktivací, v tom podzimním už šlo o pět milionů dem.

Kompletní blog v češtině čtěte tady - včetně plánů na 2021:

  • Služba Steam China - Se společností Perfect World už delší dobu připravujeme regionální verzi služby Steam, která by měla být v pevninské Číně spuštěna začátkem roku 2021.
  • Vylepšení uživatelského rozhraní - Budeme se snažit obrousit „ostré hrany", na které uživatelé narážejí ve službě Steam a co nejvíce zjednodušit nakupování, instalování a hraní her.
  • Přihlášení do služby Steam - Stále plánujeme přepracování mobilní aplikace služby Steam, s nímž se pojí snazší přihlašování a lepší zabezpečení účtů.
  • Věrnostní program - Přemýšlíme nad tím, jak odměňovat hráče, a to včetně těch, kteří nemají moc zájem o komunitní funkce služby Steam.
  • Systém Linux - Nadále budeme investovat do technologií zlepšujících kompatibilitu a výkon skrze funkci Steam Play a také připravujeme nové cesty, jak k hraní na systému Linux dostat více uživatelů.
  • Laboratoře služby Steam - Kromě prací na probíhajících experimentech jako 010: Procházení obchodu a 012: Procházení výprodejů zvažujeme další způsoby a vylepšení procházení katalogu her.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments