If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Infografika Xzone o nejprodávanějších hrách a mechandise za 2022

"Poprvé za posledních pět let neklesl počet krabicovek".

Rok 2022 je za námi a nastává čas bilancování. Jako každý rok jsme v Xzone připravili infografiku, která shrnuje všechny prodejní šampiony. Nejprodávanější konzolí se stal PlayStation 5, hry převálcovalo očekávané pokračování God of War a v merchandise si první příčku opět udržela série Fortnite komiksů.

Nejen první místa, ale také další pořadí žebříčku konzolí, herních titulů i fakta o nejprodávanějším merchandise uvádíme v přiložené grafice. „Kromě prodejů jsme zařadili i jiné zásadní informace, které se v uplynulém roce Xzone týkaly. Nemůžeme opomenout třeba vydání tří Xzone Edic, stěhování do nového skladu ani další zajímavosti o firmě,“ komentuje Martin Schovanec, spolumajitel Xzone.

Rok 2022 byl velmi zajímavý v tom, že poprvé od roku 2017 neklesl počet prodaných krabicových her. Dokonce oproti předloňskému roku 2021 lehce stoupl. Není to nijak zásadní růst, ale i tak je překvapující a hlavně potěšující. Velkou zásluhu na tom má určitě česká pobočka PlayStationu, jejíž podpora prodeje PS5 exkluzivních her v krabičce je opravdu příkladná. Důkazem je rovnou trojice exkluzivních titulů na prvních čtyřech pozicích v žebříčku nejprodávanějších her.

Velkým letošním skokanem jsou vinylové desky s herní, filmovou a seriálovou hudbou. Jejich prodeje u nás meziročně stouply o 175 %. Dařilo se nám zajistit i opravdu exkluzivní kousky jako soundtrack Heroes of Might & Magic III v pěti různých barevných variantách a s celosvětovou limitací na 1 500 ks. V neuvěřitelném comebacku také pokračují karetní série Pokémon TCG a Magic: The Gathering, které v posledních letech nabírají stále nové hráče a hráčky. Na naší brněnské Xzone prodejně se nám ke konci roku 2022 podařilo získat status WPN, tedy oficiální herny Magiců, a hráči se tak letos mohou těšit na exkluzivní pre-release kity.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments