Skip to main content

Jagged Alliance vyjde 14. července na PC i krabicově v ČR

Má ho Playman.

Když lidé mluví o tahových taktických hrách, velmi často je Jagged Alliance zmiňována jako jeden z legendárních praotců tohoto žánru. Vytvořit nový díl této série, téměř 25 let poté, co první díl elektrizoval hráče po celém světě, tedy není jednoduchý úkol: Vzpomínky na tyto kultovní hry zůstávají v živé paměti, ale doba se změnila a hráči mají nyní jiná očekávání. Přesto vývojářské studio Haemimont Games a vydavatel THQ Nordic hrdě přidávají ke kultovnímu titulu dlouho očekávanou „trojku“, což neznamená nic menšího než: Jagged Alliance 3 bude důstojným nástupcem a vynikající strategií, až vyjde 14. července 2023 pro PC!

Krabicová verze hry bude k dostání v limitovaném množství u všech dobrých prodejců, uvedl domácí distributor Playman.

Vývojáři prozrazují, co Jagged Alliance 3 přináší – a co naopak ne. Bojem zocelení žoldáci, kteří zdolali předchozí díly, se možná ušklíbnou a řeknou si: „To už jsem zažil, to už jsem dělal.“ Ale pro vás, nešťastné duše, které ještě nikdy neokusily vzrušení ze hry Jagged Alliance (styďte se!), tento nový trailer odpoví na palčivou otázku, na kterou jste se chtěli zeptat: Jaká je hratelnost? Je zaměřena na taktiku, nebo strategii? Je ve hře systém craftingu? A mnoho dalšího... Všechny odpovědi najdete ve videu:

Po vydání Jagged Alliance 3 se vývojáři zaměří na to, aby hráči mohli upravovat hru podle svých preferencí. Zpočátku nabídnou základní podporu modifikací, která hráčům umožní upravovat statistiky zbraní, nastavovat úrovně obtížnosti a dokonce zobrazovat procento „šance na zásah“. Podpora modů bude dále rozšiřována a vyvíjena. Až nakonec budou mít hráči v rukou mocný nástroj, jenž jim umožní vytvářet a sdílet vlastní kampaně, nové žoldáky a objevovat možnosti přesahující současnou představivost vývojářů.

Grand Chien, národ bohatý na přírodní zdroje a hluboké politické rozkoly, se ocitá uprostřed chaosu, když zvolený prezident zmizí a vlády nad venkovem se chopí paravojenská skupina známá jako „Legie“. Prezidentova rodina nyní dala dohromady veškeré prostředky, včetně dohody s mocnou korporací Adonis, aby si najala skupinu zkušených žoldáků, kteří jsou pověřeni úkolem najít prezidenta a znovu v zemi nastolit řád.

Ve hře Jagged Alliance 3 si vyberte z obrovské soupisky žoldáků s vlastními jedinečnými osobnostmi, rozmary a příběhovým pozadím. Pak vyrazte na průzkum Grand Chienu, kde budete potkávat nové lidi, vydělávat peníze, rozvíjet svůj tým a nakonec budete činit rozhodnutí, která ovlivní osud celé země.

Vlastnosti:

  • Zapojte se do bohatého, taktického tahového souboje
  • Rekrutujte členy svého týmu z velké soupisky jedinečných žoldáků včetně oblíbených favoritů komunity
  • Sbírejte kořist a upravujte si arzenál zbraní a vybavení
  • Vyberte si ze široké škály speciálních perků a přizpůsobte si žoldáky, které budete rozvíjet
  • Rozhodněte o osudu Grand Chienu v otevřené struktuře ve stylu RPG
  • Ovládejte území, trénujte místní obyvatelstvo, velte několika skupinám a braňte se proti nepřátelskému vojsku v živém, aktivním světě
  • Užijte si kampaň s přáteli v režimu online kooperace

Read this next