If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Drogy a kluby v GTA IV: Ballad of Gay Tony

Co lze asi tak čekat od druhého datadisku?

Dalo se předpokládat, že u velice povedeného stažitelného datadisku ke Grand Theft Auto IV The Lost & Damned to neskončí. Rockstar nedávno oznámili, že se tento podzim majitelé konzole Xbox 360 mohou těšit na další přídavek s názvem The Ballad of Gay Tony. Bude stát stejně jako předchozí stažitelný obsah, tedy 1600 Microsoft Points a navíc půjde společně s prvním datadiskem i do klasického krabicového prodeje. Oba stažitelné obsahy budou exkluzivně pro X360 na jednom disku k nalezení pod názvem Grand Theft Auto: Episodes.

Informace o The Ballad of Gay Tony jsou zatím skoupé. Rockstar pouze zveřejnili, že se ve hře převtělíte do role Luise Lopeze, asistenta Tonyho Prince alias Gay Tonyho, majitele mnoha klubů v Liberty City. Lopez není jen poslíček Gay Tonyho, je také na půl úvazku zabiják a v jeho roli budete bojovat s mafiánskými nepřátelskými rodinami a hlavně se nejspíš budete snažit dát do kupy finanční situaci Gay Tonyho (jak je naznačeno v GTA IV, Gay Tony je na pokraji krachu). Víc toho oficiálně oznámeno nebylo, ale spousta věcí se dá domyslet.

Luise Lopeze jste v původním GTA IV mohli potkat celkem třikrát. Jednou při přepadení banky, kdy tam je jako rukojmí, poté zhatí váš obchod s diamanty a po boku Gay Tonyho ho potkáte později při dalším diamantovém obchodu. Dvakrát se tato postava objevuje i v prvním přídavku The Lost & Damned. Je klidně možné, že si tyto mise v přídavku zopakujete, ale z jiného pohledu než v původním GTA.

Server IGN.com docela zajímavě předpokládá, že děj The Ballad of Gay Tony už podle názvu bude vyprávět o tom, jak kdysi bohatý majitel spousty klubů v Liberty City má finanční problémy a snaží se z nich vymanit a dostat se znovu na výsluní. V čemž mu budete v roli jeho pravé ruky Luise pomáhat. Jelikož už první přídavek The Lost & Damned byl svým stylem naprosto odlišný od původní hry a ukazoval úplně jinou, dosud neznámou tvář Liberty City (motorkářské gangy), dá se předpokládat, že podobně se bude snažit navázat i Balada o Gayovi Tonym. Využít k tomu může scénu klubů plných drog, klubů, které navštěvují mafiáni, a které tvrdě soupeří s konkurencí. Ostatně, už Martin Scorsese se svým Casinem dokázal, co všechno se dá udělat s gangsterkou o jednom klubu/kasinu.

IGN také spekuluje, kde by se převážně The Ballad of Gay Tony mohla odehrávat. Protože Luis Lopez patří ke gangu dominikánských drogových dealerů Northwood, kteří operují v severní části Algonquinu, pravděpodobně převážně tam bude přídavek situován (navíc i v této oblasti je hlavní část impéria Gaye Tonyho).

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments