Skip to main content

Jak dopadly první recenze Kingdoms of Amalur?

Padají osmičky a devítky.

Nové RPG od EA s názvem Kingdoms of Amalur: Reckoning vypadá podle prvních recenzí velice slibně.

V novém čísle časopisu Official Xbox Magazine dostala hra hodnocení 8/10. "Je to úžasné RPG. RPG, které vám dá pocit volnosti podobně jako hry od Bethesdy. Také jde o RPG, které vám poskytne tolik obsahu, že jej budete hrát několik měsíců."

Ostatně, několik recenzentů, kteří měli hru k dispozici s velkým předstihem, mluví o tom, že ji dohráli až po 200 hodinách čistého hracího času.

Hra, kterou napsal známý autor sci-fi a fantasy knížek, na jejíž grafice pracoval Todd McFarlane stojící za Spawnem nebo Spider-Manem a na designu dělal stejný člověk, který pracoval také na Morrowind a Oblivion, podle časopisu "funguje ve všech směrech". Při hraní prý máte "občas pocit RPG ze staré školy a jindy zase vidíte, jak se inspirovala některými věcmi z MMO". Našli i pár věcí, které se jim příliš nelíbily. Hra je možná dost natahovaná, "zejména u některých vedlejších úkolů, kdy musíte pořád jen přinést X nebo zabít Y".

Další recenze je na serveru IGN, kde hru ohodnotili známkou 9/10. "Řeknu to rovnou, Kingdoms of Amalur bude určitě jednou z her roku 2012," píše se v textu. "Ukazuje, jak povedené mohou být v RPG souboje, ale nemyslete si, že tohle je jediné, co může Kingdoms of Amalur nabídnout." Od dokonalosti podle autora IGN hru dělí pouze pár lehčích technických problémů a nekonsistentní grafický háv a design, ale jsou to jen malé výtky.

Startovní trailer

Read this next