Skip to main content

Jako staré GTA, ale ve středověku, kde vyvádíte koniny

Letošní hra Rustler našla domácího distributora.

Plňte šílené úkoly, zabíjejte hrdiny, kraďte koně, bojujte se strážemi, obírejte sedláky... prostě se staňte dokonalým středověkým hrdlořezem v této akční hře ze staré školy s otevřeným světem plným popkulturních odkazů!

Domácí vydavatel HYPE s.r.o. nám dal na vědomí, že u nás bude distribuovat neznámý titul Rustler (pro PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Switch), který je v digitální verzi na Steamu k dispozici od února letošního roku a má tamtéž i demo.

"Klasická městská akce známá ze série GTA dostává svou nejoriginálnější podobu - středověkou, černohumornou a historicky nekorektní. Ve světě Rustleru se koná velký turnaj, jehož vítěz získá ruku princezny. To zní jako příležitost, jak se z obyčejného místního pobudy a zloděje stát životním vítězem! Přesně to si řekl i rváč jménem Guy (alias Chlapík, což jste vy), který měl zřejmě tak líné nebo tupé rodiče, že mu nedali ani pořádné jméno. A tak se s kamarádem (příhodně pojmenovaným Buddy) vydává získat hlavní cenu a při tom se zaplétá do podivných úkolů a vyvádí jednu neplechu za druhou, protože ve skrytu duše na všechno a na všechny kašle.

Během svých dobrodružství pozná feudální nespravedlnost, církevní inkvizici, ale také udatné, i když zároveň neskutečně imbecilní rytíře. Ať už se za jeho snem rozhodnete jít pěšky, nebo jet na kradeném koni, nezapomeňte si zabalit meč, automatickou kuši nebo třeba... svatý ruční granát! Tohle je prostě bláznivý úlet a chaos v nefalšovaném komediálním stylu.

Grand Theft Horse: Páchejte spoušť ve středověkém světě inspirovaném klasickou hratelností série GTA. Používejte meče, kopí, kuše nebo třeba lejna - cokoliv, co vám přijde pod ruku!

Středověký sandbox: Otevřený svět plný humoru, anachronismů a popkulturních odkazů. Už vás někdy odtáhli za parkování v „zóně bez koní"? Už jste někdy provozovali v kleci smíšená středověká bojová umění? Nebo se přidali k sektě věřící v kulatost Země?

Vyvádějte koniny: Je jenom na vás, co budete dělat. Pustíte se do plnění úkolů, nebo budete rozsévat zmatek a bavit se na účet ostatních? A že možností máte habaděj - třeba vystřelování krav do nebe, vláčení sousedů bahnem, kreslení neslušných obrazců na poli pluhem, převlékání se za stráže nebo za samotnou Smrtku a spoustu dalších.

Vybojujte korunu... nebo ji prostě ukradněte: Jako chudý sedlák musíte být kreativní, pokud chcete vyhrát velký turnaj. Uzavírejte podivná spojenectví, podvádějte svoje nepřátele a vykopávejte dinosauří kostry (protože proč ne?).

„Minstrellica": Najměte si hudební doprovod, který vám bude hrát vaše oblíbené melodie, neopustí vás ani v boji a doprovodí vaše herní eskapády dynamickým soundtrackem. Prostě si pořiďte takové osobní potící se rádio, které dokonce umí naladit jiný kanál - stačí ho jen praštit do obličeje!"

Watch on YouTube

Read this next