Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Jako zasahující policista s kamerou připevněnou na těle ve hře Unrecord

Oznámení a nahrávka.

Působí to jako nějaký opožděný aprílový vtip nebo snaha o mystifikaci, zvlášť když se francouzské studio založené v roce 2020 jmenuje Drama. A když je vizuální styl prakticky nerozeznatelný od reálné nahrávky.

Ale má jít opravdu o hru s názvem Unrecord, která v pamětnících vyvolá pocity jako při Condemned. Jen to není horor, nýbrž singleplayerová taktická first-person střílečka o příběhu policisty, který musí řešit složité případy a využít svých detektivních schopností.

Nezávislý vývojář Alexandre Spindler poprvé projekt odhalil loni a dočkal se 35 tisíc retweetů, včetně nadšení od slavného filmaře Neilla Blomkampa.

Dění je totiž sledováno z pohledu kamery připevněné na těle postavy, viz oficiální video, kde vše pohání Unreal Engine 5:

Tvůrci hru popisují jako vtahující příběhový zážitek, kde čas od času zvolíte z nabídky dialogů a máte řešit morální dilemata, což pak ovlivní další děj. Příběh nemá mít daleko k detektivním románům či thrillerům, s řadou zvratů.

Unrecord má přinést originální systém svobodného zaměřování s autentickým ADS a neomezeným pohybem ruky.

V bojích nemá být prostor pro jakékoli chyby, a být jen na vás, jakou taktiku uplatníte. Často budete umírat a zkoušet postup znovu s minimalistickým či technickým přístupem.

První obrázky ze Steamu, kde si hru zatím bez nástřelu termínu můžete zařadit do seznamu přání.

Read this next