Skip to main content

Jednodušší distribuce xboxových her na PC prý brzy

Microsoft má udělat krok vpřed.

Epic Games Store, uPlay, Origin, GOG a další, o nich se pořád mluví. Ale všiml si někdo, že by hráče zajímal obchod Microsoftu a jeho iniciativa Play Anywhere?

Microsoft usoudil, že je potřeba vylepšit, jak distribuuje xboxové hry na PC. Podle zatím neoficiálního zjištění Thurrott v tomto směru brzy učiní pořádný krok.

Ve zkratce: namísto toho, aby portoval každou xboxovou funkci na PC a vytvářel konverze (další verze), což je jistě složité a stojí peníze, usnadní si do budoucna život. Prostě vezme celou instalaci z Xbox One a udělá z toho hlavní instalační balíček do Windows.

Takto to prý fungovalo na testovacím prvním dílu State of Decay. Namísto stahování z Microsoft Store sreveru (serverdl.microsoft.com), jako to bylo dosud u všech PlayAnywhere titulů, teď už se budou hry stahovat přímo z assets1.xboxlive.com.

Jinými slovy, ještě více se tím smažou rozdíly mezi PC a Xboxovým hraním, aby šlo o totožný zážitek na obou zařízeních. PC hráči z toho mají těžit například v tom, že využijí stávající xboxovou infrastrukturu pro doručování her, která se neustále optimalizuje atd.

Watch on YouTube

Read this next