Skip to main content

Kalifornský zákon o spotřebě energie ovlivnil postavená herní PC

Některé už nelze koupit.

Zelenými zákony žije nejen Evropská unie, viz dění okolo elektroaut.

V Kalifornii začal platit od 1. července nový zákon týkající se maximální spotřeby pro energeticky efektivní počítače, což se týká jak desktopů, tak herních notebooků.

V důsledku zahájení druhé fáze California Energy Commission (CEC) tedy mají někteří hráči smůlu, že si nemohou zakoupit vybrané stroje, protože tato nová pravidla pro energetickou náročnost jednoduše nesplňují. Týká se to třeba Alienware Aurora R10 či R12, resp. těch PC, kde je grafická karta GeForce 3080.

Dell proto na svých stránkách začal uvádět, že do Kalifornie a dalších pěti amerických států (Colorado, Havaj, Oregon, Vermont a Washington), které to adoptovaly, nebude některé sestavy dodávat.

Úřady si od toho slibují, že se ušetří 2,3 miliardy kilowat hodin ročně, což odpovídá spotřebě energie všech domů v San Franciscu, a následně se vypustí do ovzduší méně znečištění od elektráren na fosilní paliva.

Další krok nastane v prosinci letošního roku, kdy to ovlivní notebooky s více obrazovkami, monitory s vysokou obnovovací frekvencí či serverové počítače s vysokou síťovou propustností. Více zde.

Read this next