If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kolik by mělo stát inovované předplatné PlayStation Plus a čím se budou lišit varianty?

Nové drby o brzkém spuštění.

Už by to nemělo nějak dlouho trvat a Sony prý ohlásí razantně inovovanou podobu předplacené služby PlayStation Plus - tedy to, čemu se dříve říkalo Project Spartacus, viz šuškanda z prosince, a co by mělo soupeřit s nabušeným Xbox Game Pass.

S novými drby přišel věrohodný redaktor Jeff Grubb z VentureBeat v placeném podcastu Grubbsnax:

"Něco se ohledně toho stane koncem tohoto měsíce, a tím nutně nemyslím zveřejnění, ale spíš dosažení interního milníku, aby byla služba v podobě, v jaké je potřeba".

Dozvěděli jsme se přesné ceny a názvy různých variant předplatného: Essential bude základní verzí PS Plus za 10 dolarů měsíčně, verze Extra bude za 13 dolarů a nejdražší Premium varianta potom za 16 dolarů měsíčně.

U Premium varianty nebudete dostávat plné verze nejnovějších exkluzivit typu Horizon, nýbrž jen zkušební verze, omezené na určitou herní dobu, něco jako ta větší dema novinek u služby EA Play.

Za těch zmíněných 16 dolarů získáte ještě knihovnu klasických her z předešlých generací PlayStation a dále streamovaný obsah (nynější PlayStation NOW). Sony prý bude logicky chtít donutit uživatele, ať sáhnou právě po této nejdražší variantě.

Za tu střední variantu máte mít přístup k pár stovkám stáhnutelných her, které jsou nyní na PS NOW k downloadu, včetně možnosti jejich streamu.

A nejobyčenější verze předplatného za 10 dolarů má poskytnout to, co umí dosavadní PS Plus, tedy hraní multiplayeru (neplatí pro F2P), slevy, savy v cloudu a pravidelný nášup několika plných her každý měsíc.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments