Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Kolik lidí postihlo zablokování her UbiSoftu?

Překupnické weby přišly s jiným zdůvodněním.

Pondělní kauza okolo deaktivovaných klíčů UbiSoftem pořád žije, neskončila svedením to na ukradené kreditky. Provozovatelé webů či spíš tržišť nabízejících přeprodané klíče se nesmířili se závěrem vyšetřování výrobce her a poskytli vlastní, úplně jiný výklad celé situace.

Během tří dnů prý jeden takový překupnický web vyřídil 4600 žádostí zákazníků (tím chce ukázat jeho velikost), z čehož se více než 1000 týkalo Far Cry 4, 450 případů Assasins Creed Unity a méně než 100 her Watch Dogs spolu s The Crew. Firma prý odškodnila dotčené zákazníky celkovou částkou 146 tisíc eur.

Při vyšetřování celé záležitosti daný web zjistil, že postižené klíče pocházely od pouhých 35 z celkových 3400 tamních překupníků. Stopy prý vedou do Ruska, když klíče měl poskytnout jeden tamní obyvatel, který je nyní pochopitelně nezvěstný...

"Tento ruský obchodník s klíči je totiž nabízel všem překupníkům na internetu za až podezřele nízkou cenu, kvůli čemuž si je mnozí raději nekoupili. Ale těch 35 překupníků na daném webu, prý minoritních, je vzalo a přeprodávalo dál lidem, které v pondělí UbiSoft zablokoval," uvádí provozovatel daného tržiště s klíči, dle jména Polák, v několikátém prohlášení k věci pro Game Informer.

Připadá mu jinak dost zvláštní, že by obří firmy jako UbiSoft či EA neměly v e-commerce systému implementovanou ochranu před nákupem řádově tísíců her (šířených nejen přes tento překupnickým web, ale i přes jiný) na kradená čísla kreditních karet. Ten by je prý měl varovat a zabránit podvodu automaticky. Celé to je stavěno tak, že to vysvětlení o ukradených kreditkách údajně nebyl reálný důvod zablokování klíčů na uPlay.

Nejmenovanný překupnický web závěrem otevřeně obvinil EA a UbiSoft, že se prý snaží dosáhnout monopolního postavení na trhu a že šíří jejich hry pouze velmi limitovaným distribučním kanálem, nejraději pouze přes jejich vlastní digitální platformy. Lidé prý na těchto překupnických webech nakupují kvůli tomu, že odmítají platit oficiálně doporučované ceny, které mají být z řady důvodů neadekvátní.

Read this next