Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Konec podpory Ghost Recon Breakpoint, Rainbow Six pro mobily oficiálně

A nějaká nová third-person PvPvE od UbiSoftu?

Sešly se nám tu hned tři menší zprávy týkající se francouzského vydavatele.

Předně, UbiSoft se rozhodl ukončit podporu Ghost Recon Breakpoint. Hra z podzimu 2019 nejprve sklidila negativní ohlasy, pak byla postupně vylepšována, a na závěr její životnosti zase posloužila jako testovací králík pro implementaci NFT.

Servery sice pojedou dál, stejně jako ty pro Ghost Recon Wildlands, ale žádných dalších aktualizací či přídavného obsahu se už nedočkáte. To poslední, co do této vojenské taktické akce přibylo, byl režim Operation Motherland s dodatečným oblečením a předměty.

UbiSoft dále oficiálně oznámil Rainbow Six Mobile, odnož populární taktické střílečky pro mobilní zařízení.

Na homepage se můžete přihlásit do testování před vydáním pro získání zpětné vazby.

Slíben je pestrý výběr operativců, zničitelné prostředí, klasické mapy jako Bank či Border. Jinak půjde tále o kompetitivní multiplayerový zážitek z vlastních očí, kde hrajete jako útočník či obránce v PvP zápasech a musíte učinit zásadní rozhodnutí při intenzivních bojích na blízko.

Ačkoli prý tvůrci Rainbow Six Siege a mobilní hry sedí v jedné kanceláři, kde jsou mnozí veteráni, vše bylo od počátků přestavěno pro mobily, včetně uživatelského rozhraní, kratších herních seancí, ovládání atd, aby to vyhovělo odhadovaným milionům hráčů.

Trailer pochází z prealfy v enginu hry a částečně je i z filmečků:

Watch on YouTube

Poslední je pak spekulace od insidera Toma Hendersona, kterou sepsal na Exputer.

Má se chystat nová third-person akce s pracovním názvem Pathfinder, která má podobný grafický design jako brzy končící F2P Hyper Scape.

Hratelnost má být variací na Battle Royale, kdy tým čtyř hráčů vysadí do mapy a musí si najít cestu do jejího středu, kde se utkají s počítačem řízeným bossem. Dostanou se tam přes sérii menších nepřátel a několik bran, které jsou zničitelné či zamčené, takže každá hra má být touto navigací odlišná od té minulé. Čelit budete i jiným živým hráčům, nejen AI. Vaše postavy mají být hrdiny s unikátními schopnostmi, přičemž s ostatními se potkáte v centrálním hubu ve stylu věže z Destiny, kde si můžete dát závody, trénovat na střelnici či se přidat k herním událostem.

Read this next