If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Krádež Grand Theft Auto 6 hackery neovlivní vývoj, tvrdí Rockstar

Ale akcie Take 2 a očekávání hráčů už ano...

Jedna věc jsou úniky pikantních informací od insiderů, kteří je zaslechli od známých na pivu, nebo z důvodu čiré neopatrnosti, když třeba někdo psal tiskovou zprávu o Assassinovi před ostatními v letadle či zapomněl nový model iPhone v kalifornském baru.

Ale pokud dojde ke krádeži dobře (standardně) zabezpečených dat nějakým hackerem, který pak vyžaduje po firmě tučné výkupné, aby s tím nešel ven, nebo se používají jiné výhrůžky ohledně zdrojového kódu GTA5, tak už to je něco dost jiného. Zdecimovalo to v poslední době například CD Projekt Red, Naughty Dog či Capcom a není to něčím, co bychom chtěli podporovat. Z toho důvodu jsme se rozhodli sem jakákoli videa z Grand Theft Auto 6 nebo detaily (spoilery) neumísťovat a věc převážně ignorovat.

Studio Rockstar se přesto k nemilé záležitosti s únikem zdaleka nehotové verze GTA6 vyjádřilo následovně a získalo za to velmi rychle přes milion lajků na sociálních sítích:

"Nedávno došlo k nabourání našich systémů, během nichž neautorizovaná osoba nelegálně odcizila tajné informace i rané ukázky z příštího dílu Grand Theft Auto. V tuto chvíli neočekáváme, že by kvůli tomu došlo k narušení provozu našich živých služeb nebo to mělo dlouhodobý dopad na vývoj našich chystaných projektů".

Tvůrci legendární série jsou však extrémně zklamáni, že se veřejnost dozvídá detaily o příští hře tímto způsobem. Práce na GTA6 budou nadále pokračovat, jak se plánovalo, a autoři jsou odhodláni nabídnout hráčům co nejlepší zážitek, který překoná očekávání. Dají nám prý vědět, až budou příští díl GTA připraveni řádně představit. A děkují všem za podporu v nelehké situaci.

Tzv. mega leak GTA6 se ale nicméně stihl podepsat na hodnotě akcií vydavatele GTA6.

Jak referují Reuters, včera spadly o 6 procent. Všichni se totiž bojí dopadů úniku na tvorbu hry, když ji každý mohl vidět v ještě surové, nevyladěné podobě, což vyvolalo vlnu kritiky od těch neznalých procesů vývoje, a když se přišlo o budoucí moment překvapení, co se týče zamýšlených vlastností a obsahu.

Analytici z Jefferies nazvali vše PR katastrofou, která by mohla potenciálně ohrozit datum vydání GTA6 (dosud se neoficiálně počítalo s rokem 2024) a negativně ovlivnit morálku ve studiu. Celý incident již vyšetřuje FBI.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments