If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Krátký cyberpunkový film vznikl za jediný den díky NVIDIA Omniverse

Za oponu tvorby.

3D umělec Jae Solina vystupující pod uměleckým jménem JSFILMZ je velkým obdivovatelem inovativních režisérů, jakými jsou Christopher Nolan, Davidem Fincher nebo Georcem Lucasem. Cení si jejich schopnosti spojit náročnou technickou stránku s vyprávěním příběhu. Krátký film s prozaickým názvem Cyberpunk Short Film vytvořil za jediný den s pomocí GPU NVIDIA RTX a nástroje Omniverse.

Tvůrčí proces začal JSFILMZ v nástroji Omniverse Machinima, kde rozmístil objekty při tvorbě futuristické kyberpunkové restaurace. Využil také vestavěný RTX renderer pro dosažení rychlého pohybování scénou při interakci s náhledem ve viewportu. Díky možnostem GPU NVIDIA RTX při tom mohl zachovat fotorealistické detaily a soustředit se na tvorbu místo rušivého čekání na vykreslení scény.

Díky využití zdrojů z knihovny materiálů NVIDIA MDL bylo možné snadno a rychle dosáhnout realistického vzhledu u každého povrchu, materiálu a textury. Další výhodu nástroje Omniverse Machinima představuje pohodlné přepínání mezi svižným ray tracovaným osvětlením pro plynulý pohyb ve viewportu a interaktivním path tracingem zajišťujícím nejvěrnější a velmi detailní zobrazení chování světla.

Modely postav pocházejí z banky Reallusion Content Store a o mimiku se postaral nástroj Reallusion iClone propojený s Omniverse skrze tzv. Connector. Pomocí integrované funkce AccuLips bylo možné automaticky vygenerovat animace rtů podle nahrávek řeči.

Práce s více 3D aplikacemi propojenými pomocí Omniverse ušetřila JSFILMZ nespočet hodin, jež by jinak strávil renderingem, stahováním souborů, jejich konverzí na potřebné typy, opětovného nahrávání a dalšími činnostmi. "Je naprosto neuvěřitelné, že tohle všechno můžu dělat. A doma," komentoval autor přínos sady nástrojů.

Blog představující celou tvorbu i s dalšími použitými nástroji, jako např. Blackmagic DaVinci Resolve, je k dispozici tady.

3D animátoři se mohou podívat na výukový YouTube playlist k NVIDIA Omniverse. JSFILMZ vyučuje tvůrčí pracovní postupy ve 3D se specializací na NVIDIA Omniverse a Unreal Engine 5 na svém YouTube kanále a prostřednictvím kurzů Udemy.

Cyberpunk Short Film také podporuje soutěž #MadeinMachinima. Autoři se do ní mohou zapojit do 27. 6. s filmem vytvořením v NVIDIA Omniverse Machinima.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments