Skip to main content

Křižácká RTS The Valiant představena

Do historie Evropy a Blízkého východu 13. století.

Na cestu bratrství a vykoupení se vydáte v týmové real-time strategii z Evropy a Blízkého východu během 13. století. V ústřední roli bude Theoderich von Akenburg, bývalý křižácký rytíř, který prožívá deziluzi z krutosti války a je povolán znovu do akce. Během svého putování spojí síly s růzými význačnými osobnostmi z historie, z nichž každá má své důvody k připojení se do akce.

Na oznámení The Valiant od THQ Nordic je sympatické, že krom filmečku přinesli i skutečné záběry z hraní, díky nimž si mnohem lépe představíte, o co že to vlastně půjde. Nemá to daleko k Ancestors Legacy z roku 2018.

Hratelnost se zaměří na taktické boje s menšími skuupinami jednotek, kde nemají chybět RPG prvky. Vše zažijete v příběhové singleplayerové kampani, kde každá z patnácti misí má být něčím unikátní.

Vaše rozhodnutí na bojišti i mimo něj sehrají roli, když si vyberete své jednotky (žádné základny se zde nestaví), schopnosti i výbavu. Každý hrdina bude mít tři technologické stromy, což má poskytnout spoustu prostoru k nalezení herního stylu, který vám vyhovuje. Rychlé boje na blízko mají uspokojit i veterány z řad hráčů RTS.

Součástí bude i mulťák a to jak kooperativní (Last Man Standing), tak kompetitivní (jeden na jednoho či dva na dva, s odměnami).

Datum vydání není známo, ale má to být brzy, na PC i staré a nové konzole. První screenshoty:

Read this next