If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Která GeForce zvládá kolik fps v Call of Duty?

Oficiální údaje od Nvidia.

Call of Duty: Modern Warfare je od pátku venku a majitelům GeForce RTX GPU nabízí skvělý zážitek ze hraní i vizuální stránku.

Společnosti NVIDIA, Activision, Infinity Ward a Beenox spolupracovaly na optimalizaci celkového výkonu a díky tomu si hráči budou moci napříč celou řadou GPU GeForce RTX vychutnat skvělou vizuální stránku při více než 60 snímcích za sekundu a při rozlišeních od 1080p do 4K.

  • GeForce RTX 2060 zvládá vykreslit 60 FPS při maximálním nastavení detailů, se zapnutým ray tracingem a v rozlišení 1080p
  • GeForce RTX 2060 SUPER zvládá vykreslit 60 FPS při maximálním nastavení detailů, se zapnutým ray tracingem a v rozlišení 1440p
  • GeForce RTX 2080 Ti zvládá vykreslit 60 FPS při maximálním nastavení detailů, se zapnutým ray tracingem a v rozlišení 4K

Lidé podvědomě vnímají vizuální podněty v každodenním životě. Pokud vidí stín, jsou z jeho pozice schopni odvodit objekt, který jej vrhá i zdroj světla. Podle ostrosti hrany poznají, zda je stín od zdroje světla vzdálen, nebo je mu naopak blízko. Všechny tyto nenápadné podněty lidé vnímají bez toho, aby o nich museli přemýšlet a jejich mozek je neustále trénován v zpracovávání těchto informací.

V prostředí videoher ovšem tyto decentní vjemy mohou chybět, protože osvětlení zde ne vždy dokáže napodobit reálné prostředí. Výsledkem je pak narušení realistického zážitku ze hry. A právě tento nedostatek pomáhá vyřešit přesnější simulace osvětlení a stínů využívající technologii ray tracingu. Díky tomu umožní nové Call of Duty hráčům se do hry patřičně vžít.

Call of Duty patří mezi nejrozsáhlejší herní série na světě a nový přírůstek se zařazuje po bok AAA titulů využívajících ray tracing pro vytvoření realistické vizuální stránky. To jen dokresluje sílu, kterou tato technologie nabírá v rámci herního ekosystému.

Tým autorů Call of Duty patří mezi nejlepší ve svém oboru a proto neustále hledá cesty, jak posunout technologické limity a umožnit svým hrám dosáhnout realističtější vizuální stránky. Ray tracing je skvělým způsobem, jak toho dosáhnout. Ray tracing v reálném čase mění způsob, jakým jsou hry vytvářeny a dramaticky vylepšuje úroveň jejich grafického zpracování.

Kompletní průvodce výkonem a nastavením grafiky pro Call of Duty: Modern Warfare najdete zde. Nezapomeňte si také stáhnout nové ovladače, určené i pro The Outer Worlds.

Comments