Skip to main content

Blizzard DOTA bude k dispozici zdarma

Neubudete muset mít koupený StarCraft II.

I když je Blizzard DOTA od začátku prezentována jako oficiální mód (či spíše custom mapa) do StarCraft II, budete si ji moci zahrát zcela zdarma i v případě, že nevlastníte plnou verzi StarCraft II Wings of Liberty.

Šéf produkce Chris Sigaty na BlizzConu Eurogameru potvrdil, že hru si budou moci zahrát všichni pomocí StarCraft II Starter Edition, kterou si lze stáhnout zdarma.

Tato verze Blizzard DOTA ale nebude úplně plnohodnotná a majitelé plné verze StarCraft II Wings of Liberty budou mít ve hře určité výhody.

"Zatím jsme se moc o zpoplatnění DOTA nebavili, pořád to řešíme, ale nějaké možnosti zpoplatnění tam budou. Wings of Liberty a Heart of the Swarm vám rozhodně přinesou nějaké výhody, pokud to zpoplatníme. Pořád ale řešíme, jak by to mohlo fungovat," řekl Eurogameru Sigaty.

Skrze StarCraft II Starter Edition si ale nebudete moci zahrát jen DOTA - k dispozici vám je část singleplayerové kampaně, vyzkoušet si můžete i multiplayer a challenge mapy a vtipnou kombinaci mezi Bejewelled a StarCraftem s názvem StarJewelled.

Společně s tím se také Eurogamer dotázal přímo spoluzakladatele a prezidenta Blizzardu Mikea Morhaimea na situaci kolem vlastnictví ochranné známky DOTA, kterou si zaregistrovalo Valve. Morhaime pouze zopakoval, že věří, že by měla "DOTA" patřit komunitě. A řeší to nějak Blizzard s Valve? "S Valve jsme velmi přátelští. A ano, mluvíme spolu," dodal Morhaime.

Trailer na komplet předělanou verzi Blizzard DOTA.

Read this next