Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Lednový žebříček prodejů na Xzone: Hororový návrat Dead Space slaví úspěch

A co konzole a merch?

Leden bývá v herním světě spíše klidným měsícem, kdy se hráči mohou ještě v poklidu věnovat své herní nadílce z Vánoc. Letos jsme se však dočkali hned dvojice očekávaných velkých releasů a k tomu také návratu legendy jménem Zaklínač 3. K velkým překvapením však tento měsíc nedochází.

Druhý měsíc v řadě obsadila první místo v žebříčku nervy drásající hororovka od Glena Schofielda – prosincovou novinku The Callisto Protocol vystřídal očekávaný remake sci-fi hororové klasiky Dead Space. Prodeje svého novodobého nástupce ale zatím nepřekonal. To je ovšem z velké části tím, že na to měl pouhé 4 lednové dny. I přesto však za sebou v prodejnosti nechal nové vydání Zaklínač 3: Divoký hon – Kompletní edice pro next-gen konzole, hojně diskutovanou open-world akci Forspoken nebo switchovku Fire Emblem Engage. První pětici pak uzavírá loňský hit God of War Ragnarök, který se stále těší velké oblibě.

Ve srovnání s prosincem se na poli konzolí nekonaly žádné velké změny. Obě verze PlayStation 5 se stále těší obrovskému zájmu zákazníků a verzi s mechanikou se daří mít pravidelně skladem. Třetí místo opět obhájila nesmrtelná konzole Nintendo Switch.

První pozici v žebříčku nejprodávanějšího merchandise si stále drží prosincový knižní hit časopisu Level – O hrách a lidech. „Opět se nám potvrzuje, že čeští hráči a hráčky mají o kvalitní herní čtení velký zájem. To potvrzuje i druhé místo, kde je další kniha z produkce Xzone – The Art of Kingdom Come: Deliverance, jejíž dotisk se od listopadového vydání nehnul z top 5,” doplňuje Martin Schovanec, spolumajitel Xzone. Třetí místo obsadila krásná figurka hlavního hrdiny Gutse z kultovní mangy Berserk. Ta mimojiné inspirovala i Hidetaku Mijazakiho při tvorbě Souls série.

Vzhledem k tomu, že se knihy v rámci Xzone prodejnosti těší stále velké popularitě, poslední žebříček se bude věnovat právě jim. Kromě již zmíněných prvních dvou titulů se nejvíce dařilo knize Zaklínač: Vzestup krále všech RPG, která přináší náhled do zákulisí vývoje legendární trilogie. Bramborovou medaili v lednu získala kniha Avatar: The Way of Water – The Visual Dictionary. Ta je ultimátním průvodcem k novému blockbusteru Jamese Camerona. Pětici pak uzavírá další kniha z produkce Xzone, The Art of Mafia Trilogy.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article
Awaiting cover image

Dead Space (remake)

PS5, Xbox Series X/S, PC

About the Author

Redakce

Contributor

Comments