If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Martha is Dead musí být na PlayStation zcenzurována kvůli znepokojivým scénám

Proto odklad.

Kdo si pamatuje naše články z listopadu nebo roku 2019, toho to asi tolik nepřekvapí, protože námět je velice citlivý až kontroverzní a něco takového se dalo tušit.

Psychologický thriller Martha is Dead musí být v PlayStation verzích zcenzurován (upraven), přiznali Wired Productions a LKA na své stránce.

Neřekli sice, co přesně musí upravit, ale týká se to jen PS4 a PS5. Oproti tomu na PC a Xboxu prý hráči dostanou původně zamýšlený zážitek a nijak se jich to netýká, hratelnost v nich zůstane bez řezů.

"Hra je od začátku komunikována jako vhodná jen pro dospělé a že přináší některé ne úplně komfortní scény, které někoho mohou pobouřit. Vždy jsme o tom byli upřímní a otevření, navíc hráč musí hned zpočátku odsouhlasit, že to akceptuje," vysvětlují.

S politováním však museli konstatovat, že je nezbytné modifikovat herní zážitek, s čímž se nepočítalo. Jinak by asi hra na zmíněných platformách nesměla ani vyjít, což si nemohou dovolit po finanční stránce.

Všechny digitálky nicméně i tak dorazí 24. února, jen krabicové verze budou o pár týdnů opožděny, aby se na disku nenacházela pro držitele platformy závadná verze hry.

Cover image for YouTube videoLet's Play Martha Is Dead Gameplay PC: SEARCHING FOR ANSWERS

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Martha Is Dead

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments