Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Metal Gear Rising se odehrává až po MGS4

Na PC nejspíš nevyjde.

Původně se mělo Metal Gear Rising odehrávat mezi Metal Gear Solid 2 a Metal Gear Solid 4. Původně také mělo jít o akční hru se stealth prvky, vlastně dost podobně jako MGS4. Jenže Metal Gear Rising dostal nový podtitul Revengeance, zjistilo se, že na něm dělají vývojáři, kteří pracovali například na Bayonettě a jak se zdá, změnil se i čas, kdy se hra odehrává.

Podle oficiálních stránek se bude příběhově odehrávat několik let po Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. Důvodem je to, že Konami chtělo dát vývojářům z Platinum volnou ruku v tom, co se světem MGS dokáží a pokud by se hra odehrávala mezi dvojkou a čtyřkou, takhle volné ruce by vytvořily dost paradoxů v časové lince.

Původně se mělo po oznámení na E3 za to, že ve hře půjde mečem rozsekat cokoliv. To už platí jen částečně - můžete rozsekávat všechny nepřátelé a některé věci v prostředí, ale rozhodně ne cokoliv. To by nejspíš zbořilo hru.

Ostatně, sám Hideo Kojima chtěl celý projekt podle jeho slov zrušit, i když už měli nasnímaný motion capture a vytvořený celý příběh, ale když je navštívili kolegové z Platinum Games, projevili o Metal Gear Rising zájem a Kojima jim projekt přenechal.

Na oficiálních stránkách také stojí, že by hra měla vyjít na PS3 a X360. Majitelé PC mají zdá se smůlu.

Metal Gear: Rising Revengeance VGA 2011 trailer

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Metal Gear Solid: Rising

PS3, Xbox 360, PC

Related topics
About the Author

Ales Harazim

Contributor

Comments