If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft: Letos budeme mít více exkluzivit než vloni

Ale bez Halo FPS + hry jen na PC.

Xboxový šéf Phil Spencer si dal slohové cvičení na téma "Xbox ve 2017". Oproti velmi podobnému rekapitulačnímu článku z ledna, který hlavně hasil požár po zrušení Scalebound, toho moc nového neřekl, krom jedné zajímavé drobnosti, kterou se vyplatí pamatovat:

"Vedle příprav Project Scorpio, nejvýkonnější konzole všech dob (Vánoce 2017), jsme odhodláni pro jednu věc: Dodat vám letos ještě více exkluzivních her pro Xbox One a PC, než kolik jsme jich vydali v roce 2016."

Tento first-person seznam her má být prý různorodější a větší než vloni. Ač Spencer zklamal, že letos bohužel nebude nový díl first-person střílečky Halo, jak všichni předpokládali (ve dvouletém cyklu na střídačku s Gearsy).

Supluje to včera oficiálně vypuštěná RTS Halo Wars 2 (Alza.cz). Xboxový šéf ji prý hraje už pár měsíců a považuje ji za největší bojiště, jaké kdy v této sérii vzniklo. Hra se prý vrací ke kořenům toho, co jedničku udělalo úspěšnou, i díky talentovanému týmu z Creative Assembly.

Spencer dále slíbil, že připravují nějaké vyložené PC exkluzivity, nikoli hry určené paralelně i pro konzoli (budou prý i nějaké nové hry vyloženě jen pro X1). "V minulosti jsme slýchali, že některé naše starší kousky moc nepůsobily jako PC hry (kvůli konverzi z X1), ale dnes víme, že vyrobit opravdu dobrou hru trvá dva až tři roky. Windows jsou pro nás v dlouhodobém horizontu velice důležité a hraní na nich patří mezi nejvíce pulsující aktivity." (děje se tak pár dnů po 248 GB updatu Gears of War 4)

A jinak? Za hlavní exkluzivity se označují Sea of Thieves (komunitně orientovaný vývoj s možností ovlivnit podobu výsledku), "nové kapitoly" State of Decay 2 a Crackdown 3, ač u nich nebylo výslovně slíbeno, že stihnou letošní podzim. Více se dozvíme na E3, spolu s dalšími oznámeními. Do té doby bohužel nějaká exkluzivita pro X1 žalostně chybí, nepočítáme-li remaky či indie hry.

Comments