Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Tady si už někdo dělá srandu: 248 GB update Gears of War 4

Kupujte větší harddisky.

V obřích korporacích pracuje tolik lidí, že levá ruka neví, co dělá pravá. Vzájemně se neznají, nekomunikují spolu a při tolika schvalováních každé drobnosti na mnoha úrovních managmentu je snadné získat pocit, že nikdo není za nic odpovědný, ztratit se v davu.

Co ovšem zarazí, je to, že si firma jako Microsoft nedokáže pořádně pohlídat, aby aktualizace její vlajkové PC hry pro Windows 10 proběhla v pořádku. U párčlenného indie studia byste to omluvili, někdy spát musí, ale ne u giganta.

Zaražení hráči PC verze Gears of War 4 (Alza.cz) tak dnes hlásí, že se jim z Windows Store stahuje 248 GB (!) velký update. Chudáci poskytovatelé internetového připojení:

Zatím není jasné, proč se tak děje a co vlastně obří soubor v sobě obsahuje (plná hra dvakrát?). Rozhodně však jde o rekord, dalece překonávající ty předešlé držitele tohoto nechvalného prvenství, kdy šlo "jen" o updaty s řádově desítkami GB dat.

Něco obdobného se stalo před pár měsíci, kdy se běžným zákazníkům omylem místo patche stahovala (53 GB) nedodělaná verze Forza Horizon 3, která poškodila uložené pozice. Po pár dnech přišla omluva, soubor na serverech byl nahrazen tím správným, ale ostudu tím už zpětně nesmažete. Veškeré oficiální řeči, jak jsou PCčkáři pro Microsoft do budoucna důležití a jak mají být Windows 10 i Windows Store tím nejlepším místem pro hraní, pak vezmou za své.

Mimochodem, že tuto firmu nikterak netrápí komprese či optimalizace (asi mají neomezeně místa na harddiscích či smlouvu s jejich výrobci, abyste museli dokoupit větší?), dokládá i něco jiného: PC verze Gears of War 4 poslední dobou nabobtnala na 100 GB - tedy o 20 GB navíc oproti základní hře v říjnu (80 GB). Viníkem je valentýnský update s novými mapami a dalším obsahem, který dle názoru mnohých nestojí za takovou porci ukouslou na harddisku.

Watch on YouTube

Read this next