Skip to main content

Microsoft nařídil mlčet dva dny o tom, že hry z xboxové prezentace budou i pro PlayStation

+ plán Xbox Game Pass na příští rok.

Kdo si pamatuje, jak xboxový boss Phil Spencer před pár lety razil, že exkluzivity jsou zlo? Nyní se zdá, že ve svém postoji poněkud otočil...

Vyšlo totiž najevo, že novináři mají nařízeno mlčet o multiplatformní povaze her, které byly v neděli večer oznámeny v xboxovém vysílání a tvářily se tehdy, že vyjdou pouze pro Xbox a PC.

Ovšem pravda je jinde: například takové Wo Long: Fallen Dynasty (obrázky níže) bude nakonec i pro PS4 a PS5, ačkoli to předtím působilo jinak.

To samé v bleděmodrém nastalo u Persona 5 Royal, Persona 4 Golden a Persona 3 Portable. Na akci Microsoftu se vše prezentovalo, jako že to existuje jen pro Xbox Series, Xbox One a PC. Jenže ve skutečnosti ta samá kompilace od Atlus bude existovat i na PlayStation 5, jen tady panoval zájem tuto verzi zamlčet.

Jak upozornilo Gematsu, tiskové zprávy zmiňující jen Xbox a PC verze her jsou vždy datovány 12. červnem, ale na ty, kde se vyskytuje i PlayStation verze, mají stanovené embargo až do dneška, 14. června. Microsoft to jinak nedělá poprvé - to samé bylo kdysi se Scarlet Nexus, kde byly další platformy potvrzeny až s umělým zpožděním 24 hodin.

Jinak výše ještě oficiální infografika o tom, které všechny plné hry budou nabízeny v rámci předplatného Xbox Game Pass v příštích dvanácti měsících. Z té xboxové prezentace mezi nimi vlastně nebylo jen Diablo 4.

Read this next