If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft po letech přiznal, že Xbox One se prodala jen polovina kusů co PlayStation 4

Oficálně pro úřady.

Už od roku 2016 nezveřejňuje Microsoft počet prodaných kusů svých jednotlivých konzolí. Dělá to očividně schválně, aby nemohl být přímo poměřován s PlayStation a nemluvilo se o Xboxu jako o méně úspěšné herní mašince.

Tato taktika mu docela vycházela, pokud někdo neprokecl čísla Xbox One, z čehož jsme tak nějak tušili, že celosvětový poměr je tak nějak dva ku jedné v prospěch konzole od Sony.

Nyní se však situace změnila, protože Microsoft poslal oficiální dokumenty brazilským úřadům, v nichž se vyjadřuje v souvislosti se schválením akvizice Activision Blizzard.

Aby tento velký obchod, který ovlivní celou herní branži, dostal zelenou a nevznikly nějaké komplikace, přesvědčoval úředníky v portugalštině (via GameLuster) následovně:

"Sony překonala Microsoft, co se týče odbytu konzolí a počtu zákazníků, když prodala více než dvakrát více kusů konzolí PlayStation než kolik jich v minulé generaci udal Microsoft."

Minulou generací je samozřejmě éra PlayStation 4 a Xbox One. Microsoft zde zjevně čerpá z oficiálních čísel Sony, která se zastavila na 117 milionech prodaných kusů PS4 k březnu 2023.

Tím, že se Microsoft takto přiznal s odbytem Xbox One, znamená to, že se ho celoživotně prodalo méně než 58 milionů kusů.

Víceméně to sedí s daty společnosti pro průzkum trhu Ampere Anaylsis, která už v roce 2020 tvrdila, že Xbox One tehdy může být na nějakých 51 milionech kusů. Pro srovnání, Nintendo Switch se zatím prodalo 111 milionu kusů a patrně předhoní PS4 někdy koncem letošního roku.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments