Skip to main content
If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft: S Halo a Fable jsme neskončili

Série budou pokračovat.

Microsoft je ze všech stran bombardován nářky na téma úbytku xboxových exkluzivit pro tento rok. Někteří si nemohou zvyknout, že se už před přáteli jako dříve nemohou chlubit velkou hrou, kterou na PS3 nemají, a nesou to docela těžce. Výrobce Xboxu 360 se je opět snaží uklidnit:

"Máme ve stáji stále silné exkluzivní značky, jako Forza Motorsport, Fable, Halo a Gears of War, na kterých budeme dále stavět a inovovat je," prohlásil ředitel sekce pro PC a mobilní hraní v Microsoftu pro Gamasutru.

Kdyby to snad někdo nepochopil, říďa následně potvrdil, že od nich uvidíme další díly Forzy, Halo i Fable. Vedle toho chce Microsoft přicházet s novými značkami nebo nápady typu "integrace mezi Kinectem a telefonem".

Více se máme dozvědět na červnovém veletrhu E3. Je dost dobře možné, že těmi nástupci slavných sérií myslel předělávku prvního dílu Halo, o němž se spekulovalo v únoru.

Dnes se také na CVG nechal slyšet kreativní ředitel firmy 343 Industries, která má se sérií Halo pokračovat, že skalní fanoušci pocítí změnu vývojářů: "Rozhodně to bude znát. Ale zároveň si musíme uvědomit, že 75% publika netuší, kdo je vývojářem hry, a je jim to víceméně jedno." S nevzdělaností mas má pravdu - jinak by se např. liché díly Call of Duty od Treyarchu neprodávaly stejně dobře jako kvalitnější sudé díly od Infinity Ward.

Read this next