If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Microsoft spustil aplikaci Xbox pro televizory a chytré monitory Samsung

Streamované hraní v maximální kvalitě po celé domácnosti.

Microsoft ve spolupráci se Samsungem spustil aplikaci Xbox pro chytré televizory Samsung pro rok 2022, mezi které patří modely Neo QLED 8K, Neo QLED 4K, QLED (platí pro modely řady televizorů Samsung Smart TV pro rok 2022, počínaje modelem BU8000, nejlepší herní zážitek poskytne modelová série QN90B), a také pro monitory letošní řady Smart Monitor. Aplikace Xbox se objevuje na chytrých televizorech vůbec poprvé v historii. Uživatelé v Česku můžou v aplikaci streamovat stovky her ve špičkové kvalitě, mezi něž patří světově proslulé tituly jako Halo Infinite, Forza Horizon 5 nebo Microsoft Flight Simulator, a to bez nutnosti vlastnit herní konzoli. Nové hry z produkce Xbox Game Studios budou na platformě k dispozici hned v den vydání, zájemci se můžou navíc těšit na ikonické tituly od studia Bethesda a dalších vývojářů.

K dispozici jsou stovky kvalitních a populárních titulů z produkce předních společností, k nimž se hráči dostanou prostřednictvím předplatného Xbox Game Pass. Kromě toho se můžou těšit na špičkovou výkonnost, mimořádně rychlou odezvu a vynikající grafiku s plynulým vykreslením i těch nerychlejších akčních scén, což je díky výtečné obrazové kvalitě a herním funkcím vlastní letošním chytrým televizorům i monitorům od Samsungu.

„Xbox je již dlouho důležitým partnerem Samsungu. Plně sdílí naši vizi a odhodlání nabídnout streamované hraní v maximální kvalitě po celé domácnosti,“ vysvětluje Won-Jin Lee, prezident a ředitel servisního obchodního týmu Samsung Electronics. „Jsme rádi, že se naše spolupráce díky integraci aplikace Xbox ještě prohloubí – majitelé chytrých televizorů Samsung nyní získávají přístup ke stovkám her přes Xbox Game Pass. Na modelech Samsung Neo QLED nebo QLED si budou moct zahrát stejně snadno, jako nyní sledují filmy, seriály či sportovní utkání.“

„Naším cílem je nabídnout radost z hraní a z příslušnosti k hráčské komunitě všem obyvatelům naší planety. Možnost spustit aplikaci Xbox na chytré televizi nás k tomuto cíli výrazně přibližuje,“ říká Phil Spencer, generální ředitel společnosti Microsoft Gaming. „Proto nás partnerství se Samsungem, tedy se světovou jedničkou v oblasti produkce televizorů, tolik těší – Xbox se díky němu dostane k většímu počtu hráčů, a ti se stanou vítanými členy naší vzkvétající komunity.“

Se Samsungem spolupracuje celá řada dalších velkých jmen v herním světě. V Česku jsou od 1. července v chytrých televizorech a monitorech Samsung rovněž k dispozici herní aplikace NVIDIA GeForce NOW a Google Stadia. Více zde.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

About the Author

Redakce

Contributor

Comments