If you click on a link and make a purchase we may receive a small commission. Read our editorial policy.

Modern Warfare 2 i Elden Ring se v Británii kupodivu více prodávalo na Xbox Series než na PS5

Výroční hitparáda za 2022.

Přestože byl loňský rok silný na velké premiéry, meziročně spadl prodej her ve Velké Británii o šest procent a odbyt konzolového hardwaru dokonce o 29 procent.

To i další pozoruhodná data vyplynula z výročního ohlédnutí za 2022 na sesterském Gamesindustry.biz, při čerpání z údajů od auditora GfK, který sečetl digitální i krabicové verze.

O FIFA 23 coby bestselleru roku nemůže být sporu, ale možná by vás nenapadlo, že Call of Duty: Modern Warfare 2 i Elden Ring se na Xbox Series X / S prodalo více kusů než na PlayStation 5 (samozřejmě, pokud se do toho zahrne i PS4, pak zvítězí verze pro konzole Sony).

To je docela zvláštní, když se vezme v potaz, že se dosud prodalo více kusů PlayStation 5 než strojů Xbox Series. I s příhlédnutím k tomu, že na konzolích Microsoftu je služba Game Pass, kde sice obě uvedené hry nebyly, ale i tak tam mají zákazníci větší přetlak nabídky k hraní.

Jiným poznatkem je, že přechod z krabicovek na digitální verze loni výrazně zpomalil, což může souviset i se silnými roky 2020 a 2021 pro digitální distribuci díky lockdownům a koronaviru.

Sign in and unlock a world of features

Get access to commenting, homepage personalisation, newsletters, and more!

In this article

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

See 2 more

FIFA 22

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC, Nintendo Switch

FIFA 23

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

About the Author
Jan Doskocil avatar

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Comments